yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar alımları şu an için kapalıdır!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

türk futboluSanılanın aksine standartların çok çok üzerindedir.

Zihin okuma teknolojisine sahiptir.(*)

(bkz:21 ocak 2020 vedat muriq’in pfdk’ye sevk edilmesi)
En büyük dezavantajı 7'den 77'ye, eğitimi, bilgi birikimi ve mesleği ne olursa olsun herkesin futboldan anlıyor olduğunu düşünmesi ve maddi ya da siyasi güç elde ettiği anda bir şekilde müdahil olma isteğidir.

Ülkede futbolun yönetiminde söz sahibi olan hiç kimsenin futbol geçmişi ve gerçek anlamda bilgi birikimi olmadığı yerde Aziz Yıldırım'ın ünlü çıkışı olan tesadüfi başarılar dışında kalıcı bir sonuç elde edememek gayet doğal oluyor.

Üretim planı olmadan tamamen hazıra konup kısa vadede başarı kovalayıp devamlı başarısız olmaktan ne zaman vazgeçersek ülke futbolu olarak işte o zaman ivme kazanabiliriz.

Fenerbahçe özelinde bakarsak geçen hafta başakşehir karşısında oynadığımız futbolu ya da sezonun ilk devresinde Beşiktaş karşısında oynadığımız futbolu hedef alıp, başarıya aç, yaş ortalaması 25-26 olan dinamik ve potansiyelli bir takım hedefi ile yola çıkmak bizim kurtuluş reçetemiz olacaktır.

Elif gibi ferdi gibi her yıl 1 tane genç potansiyelde ısrar edip yıldız adaylarını dünya futboluna pazarlayan bir kulüp olmadan maddi olarak düze çıkma şansımız yok, bunu kabul etmek gerekiyor.
İleriye gidemeyişinin temelinde pek çok komplike sebep yer almasına rağmen en büyük olarak baskı altına alınan yetenek olarak kısıtlı, futboldan çok fazla anlamayan ve tamemen kararlarında bağımsız olamayan Türk hakemleridir.

Var sistemi ile belki bir noktaya kadar hataları en aza indirme şansları olmasına rağmen teknolojiyi bile maçın kaderini istedikleri yere çekmek için kullanmaya başladılar. Var hakemlerindeki tutarsızlık tüm ligin kaderini değiştiriyor ve insanların hayata geçirilen tiyatroya saygı duyması bekleniyor.

Sezonun başından beri bize verilmeyen penaltılar için binbir tane bahane sunup haklı çıkarılmaya çalışırlırken, bir kaç hafta sonra ve hatta ileriye giderek aynı hafta başka bir maçta aynı pozisyonların penaltı olarak değerlendirilmesi işin tadını iyice kaçırdı. Aleyhimize verilen penaltı kararları var aracılığı ile en ince ayrıntısına kadar dakikalarca incelenip deyim yerindeyse sineğin yağı çıkarılırken Trabzonspor ve Galatasaray karşısında rakiplerin penaltıları var'a bile gitmeden sümen altı ediliyor.

Ülkede sahada hak edenin kazanacağı bir düzen kurulmak isteniyorsa var hakemleri mutlaka yakın geçmişte şampiyonlar liginde görev almış yabancı, emekli 5 hakemden oluşmalı ve kararlarda bir standart yakalanmalı. Aksi halde her yıl başka bir tiyatro izlemeye devam ederiz.
ağlayanı yoktur.
yıllardır battığı söyleniyordu. yayıncı kurulusun tavırlarına bakılırsa tabuta son çivi de çakılmış.
Hakkinda her gecen gun umudumu yitirdigim, cok buyuk bir batakliga dogru suruklenen futbol.
En buyuk eglencelerinden birisi futbol olan bir ulkenin futbolunun bu seviyeden yukari cikamayasi ve daha da kotusu bu seviyeyi korumayamayip her gecen gun daha da dusmesi cok uzucu.
Super lig takimlarinin gelirleri her gecen gun daha da dusuyor. Kulupler daha buyuk bir ekonomik batakliga dogru surukleniyor. Doviz kuru yukseliyor. Kalite dusuyor. Ust uste yapilan yanlis hamleler sonucu daha da kotuye gidiyoruz.

Sonumuz hic iyi degil.
Siyasetin kontrolüne teslim olarak bittiği kesinlesmistir. Sonra çıkıp tribünlerde siyaset yapılmasın diye konuşuyor birileri. Ulan siyasete komple girmiş kulüpler, dert siyaset yapılmaması da değil, muhalif siyaset yapılmasın demek ki.

Ülkeyi dışkıya buladılar, sosyal medyadan futbola ve daha niceleri. Oraları da ekşide yazarız artık.