cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

3 temmuz 2011

 • t: istanbul cumhuriyet başsavcılığı tarafından, özel yetkili cumhuriyet savcısı zekeriya öz 'ün emriyle başlatılan sözde şike, diğer adıyla kumpas davasının başlatıldığı tarih. fetö 'nün fenerbahçe'nin içine sızmak için kurduğu bir kumpas olduğu zamanın fetöcü savcıları tarafından itiraf edilmiştir.


  bu örgütün asıl amacını türkiye'de ilk kez bu dönem aziz yıldırım 'ne şikesi kardeşim memleket elden gidiyor' diyerek göstermiştir.


  o dönem fenerbahçe spor kulübü 'dünyanın en zengin 30 spor kulübü' arasındayken şu anki ekonomik durum hepimizin malumudur. fenerbahçe'yi ele geçiremediler belki ama kazanamadılar demek pek de mümkün değil bence.


  edit: aceleyle tanımı biraz eksik tutmuşum, dava 2010-2011 sezonunda fenerbahçe'nin şike yaparak şampiyon olduğu iddiası üzerine açılmış bir davadır.
  1-3 temmuz 2020 tarihlerinde davası görülecek fenerbahçe'mizin de en travmatik, ülkemizin de en sansasyonel en skandal davalarından.


  Haklılığımızın tespit edilmesini umuyorum. Ama Fenerbahçe camiasından bir ortak hareket sezemiyorum. Bu bir duruş bir ortak hareket olmalı fakat Fenerbahçe'nin mevcut yönetimi hareket ederken o kadar yavaş davranıyor ki bu iş oldu bittiye getirilip bir defa daha üzerimize gelinmesinden çekiniyorum.


  Olumsuz bir karar çıkarsa gündem tamamen değişir ve birilerinin istediği gündem değişikliği sağlanmış olur. Fenerbahçemiz için olmazsa olmaz bir dava bu. Nihat Özdemir'in abuk sabuk çıkışı kafamda kaygı oluşturuyor. Zira bu davayı kazandığımız takdirde TFF'den tazminat almak için dava açma hakkımız olacaktır. He bu yönetim o davayı acamaz orası ayrı. Fakat her şeyden evvel bu dava için kamuoyu oluşturulmak zorunda.
  bugün yıl dönümü olan tarih.


  artık bitsin istiyorum şu dava. yerel mahkemeler halen devam ediyor. bu nasıl iştir arkadaş? bu sonsuza dek devam mı edecek? gerçekten bıktım artık. camiaya zarar veriyor.
  (bkz:1-3 temmuz 2020 kumpas davaları)


  Fenerbahçe camiasını kamuoyunda yargılayarak suçlu gösteren ve bunda da başarılı olan söz konusu yapılanmanın, on senelerimizi çalmasına neden olan tarih.


  ,bugün haksızlığa uğrayan, itibar erozyonuna maruz kalan Fenerbahçe ailesinin birlik olarak on yıllar sonra da unutulmayacak bir direnişin fişeğini ateşlediği tarih olarak anılacak.


  Elbette bize atılan itiraflar, etiketler uzun bir süre silinmeyecek, üzerimizde bir yük olarak taşımaya devam edeceğiz fakat bu yapıya kimsenin ses çıkartamadığı hatta ve hatta heykeli dikilecek adam gibi söylemlerin konuşulduğu savcıları ve onların kontrolündeki polisleri ve hala etkisinin görüldüğünü düşündüğüm medyasına karşı tek bir duruşu ve mücadeleyi ortaya koymuş olmamız da her daim gururla taşıyacağımız bir onur nişanıdır.


  Bu noktada yukarıda bkz olarak verdiğim davalar çok önemli. Bu davaların bu tarihlere denk getirilmiş olması bile bir mesaj, bir dikkat çekme çabası. Toplumu yeteri kadar böldüler, bu tarihle birlikte futbolu ve taraftarları da bölmüş oldular. Bu dava son bulmalı ve hakkımız teslim edilmeli. Manevi kayıplarımız asla teselli edilmeyecek fakat maddi kayıplar teselli edilmeli.


  Unutulmasın geç gelen adalet adalet değildir.
  Bugün olmasaydı neler olacaktı düşünmek istemiyorum moralim ve sinirim çok bozuluyor.


  Uzatmaya gerek yok Büyük ihtimalle türkiye'nin bayern münihi olacaktık ee buna izin veremezlerdi tabiki böyle bir şey yapılmak zorundaydı. Neyse buna sebep olanların allah belasını versin diyorum sadece.
  lacisozluk lacisozluk