cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Pierre van Hooijdonk
Doğum: 29.11.1969 Uyruk: Hollanda  Boy: 1,93  Mevki: Santrafor

pierre van hooijdonk

 • Fas asıllı Hollandalı futbolcu.

  tam adı Petrus Ferdinandus Johannes van Hooijdonk.


  2007 yılında Hollanda'nın Feyenoord takımında aktif futbola veda etmiştir. Profesyonel futbol yaşamına Roosendaal'da başladı.
  Rakip bize faul yapınca mesafeye bakmaksızın penaltı almış gibi sevinirdik. Trabzona 36 metreden attığı gol unutulmaz. Bir süre sonra bazı rakip kaleciler topun önüne baraj kurdurmazdı bizim çocuklar baraj kurardı. Geç geldi çabuk gitti siyah lalemiz.
  freekick kazandığımızda daha kullanmadan gol olduğunu bildiğimiz günleri yaşatan futbolcumuz çok sakatlandığı için Nicholas Anelkayı almıştık zamanında
  gol attığında migros üst orta bloklarda herkesin kendini yere atmasını sağlayan Frikik Reis PierrePare (yere düşmeyenlere amigolar tokmak fırlatırdı :))
  Mesafe ve yer (cephe, çapraz, kornere yakın) farketmeksizin, penaltı gibi frikik kullanan Hollanda’lı eski futbolcumuz.
  mesafe tanımaksızın attığı frikik golleriyle taraftarın gönlünde taht kuran hollandalı forvet oyuncusu. Bir sure sonra rakip oyuncular baraj kurmamaya başladı. Bu sefer de hooijdonk kendi takım arkadaşlarından baraj kurduruyordu. Sahada basmadık yer bırakmazdı. 2004 yılındaki gençlerbirliği deplasmanında bir gol atmış 2 tane de çizgiden top çıkarmıştır.
  Sadece forvet, golcü şeklinde nitelendiremediğim tam bir lider olan isim.


  2003-2004 ve 2004-2005 sezonlarındaki performansı ve takım üzerindeki etkisine yönelik ayrı bir kitap yazılır. Bir ankara deplasmanındaki önce çizgilerden top çıkarıp sonra golü atıp maçı kazandırmasını çocuğumuza masal olarak bile anlatabiliriz.


  not: kendi arkadaşına baraj kurdurup rakip kaleye frikik atmışlığı vardır.
  Fenerbahçe'ye gelmiş en iyi forvetler arasından başlarda yerini alır. Sadece şut çekme yeteneği bir yana dursun, dirençli bir futbolcu. Gençlerbirliği maçında gol atıp iki topu da çizgiden çıkartmak enerji, direnç isteyen bir hareket. Öyle bir futbolcu takıma daima katkı sağlar. Sezon ne olursa olsun öyle bir futbolcu takımlara her daim gerekli olacaktır.


  Frikik kullanışında bile kendine has taktikleri olan futbolcuydu. Takımı sırtlayabilecek, kaptanlık görevini üstlenebilecek bir futbolcu. Teknik direktörlük için Fenerbahçe'ye gelecek haberleri vardı fakat arkası gelmedi. Her futbolculuğu başarılı olanın, teknik direktörlüğü elbette başarılı olmayabilir ama takıma şut çekme, taktik açısından yeni bir şeyler katabilirdi diye düşünüyordum.


  aNELKA, pvh, R.Carlos Türkiye'ye gelmeden bile isimlerini duyurmuş çok yetenekli isimlerdi. Kadromuz iyi olsa teknik direktör ile anlaşamıyoruz, Teknik direktör iyi olsa kadro tam oluşamıyor kısacası genelde tam bir takım olamıyoruz. Buna en iyi örneklerden birisi Pereira dönemiydi. Arsenal Manchester gibi takımlarda oynayanlar da vardı, yine şampiyon olamamıştık.
  lacisozluk lacisozluk