Futbolcu
29.11.1969    Hollanda    1,93
Santrafor   
Mesut'un transferi sonrasında eski oyuncularımızdan hoşgeldin videosu istenmiş,aralarında Pierre de var. Çok yaşlanmış gördüm kendisini. Üzüldüm. Aslında kulüp doğru bir organizasyon inşa edebilse Kuyt gibi Pierre gibi isimler kulübümüzde yer almalı.

T: son 20 yılda formamizi giyen en komple santrafor.
51 yaşına basan eski free kick ustası futbolcu.

Çok güzel günlerdi o günler. Keşke bir daha görebilseydik.
2000'li yıllarda fenerbahçe'de bir sezonda ligde 20+ gol atan iki isimden biri.

Oyunu, attığı, attırdığı bir yana gerçek bir karakterdi. ilk haftadan son haftaya kadar tüm maçlarda 90 dakika oynadı. yanlış hatırlamıyorsam bir maçta 87. dakikada oyundan alınmıştı. mükemmel bir profesyonel, harika bir futbolcu, şahane karakter. yerin bizde çok ayrı aziz pierre.
diğer isim için ise (bkz:alex de souza)
Fenerbahçe'ye gelmiş en iyi forvetler arasından başlarda yerini alır. Sadece şut çekme yeteneği bir yana dursun, dirençli bir futbolcu. Gençlerbirliği maçında gol atıp iki topu da çizgiden çıkartmak enerji, direnç isteyen bir hareket. Öyle bir futbolcu takıma daima katkı sağlar. Sezon ne olursa olsun öyle bir futbolcu takımlara her daim gerekli olacaktır.

Frikik kullanışında bile kendine has taktikleri olan futbolcuydu. Takımı sırtlayabilecek, kaptanlık görevini üstlenebilecek bir futbolcu. Teknik direktörlük için Fenerbahçe'ye gelecek haberleri vardı fakat arkası gelmedi. Her futbolculuğu başarılı olanın, teknik direktörlüğü elbette başarılı olmayabilir ama takıma şut çekme, taktik açısından yeni bir şeyler katabilirdi diye düşünüyordum.

aNELKA, pvh, R.Carlos Türkiye'ye gelmeden bile isimlerini duyurmuş çok yetenekli isimlerdi. Kadromuz iyi olsa teknik direktör ile anlaşamıyoruz, Teknik direktör iyi olsa kadro tam oluşamıyor kısacası genelde tam bir takım olamıyoruz. Buna en iyi örneklerden birisi Pereira dönemiydi. Arsenal Manchester gibi takımlarda oynayanlar da vardı, yine şampiyon olamamıştık.
kaç dakikadır fenerbahçe formasıyla attığı bütün gollerin özetini izliyorum. freekick, karambol, kafa, teknik. komple bir santrafor ya.
günümüz futbolunda 24-25 yaşında olsa temiz 100 milyon euro ederi var. artık yetişmiyor bu tarz golcüler
Sadece forvet, golcü şeklinde nitelendiremediğim tam bir lider olan isim.

2003-2004 ve 2004-2005 sezonlarındaki performansı ve takım üzerindeki etkisine yönelik ayrı bir kitap yazılır. Bir ankara deplasmanındaki önce çizgilerden top çıkarıp sonra golü atıp maçı kazandırmasını çocuğumuza masal olarak bile anlatabiliriz.
not: kendi arkadaşına baraj kurdurup rakip kaleye frikik atmışlığı vardır.