cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Željko Obradović
Doğum: 09.03.1960 Uyruk: Sırbistan  Boy: 1,80  Mevki: Başantrenör

zeljko obradovic

 • /
  16
  507 maçta 382 galibiyet, 5 EuroLeague F4, 3 EuroLeague Finali, 1 EuroLeague Şampiyonluğu, 4 türkiye ligi, 3 türkiye Kupası, 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanmış olan efsane koç.


  kulübümüzden ve ülkemizden resmen spor tarihinin en winner karakterlerinden biri geçti. gitmesini hala kabullenmiş değilim o kadar benimsemişim hocamızı artık. tek tesellim hocayı önümüzdeki 1 yıl boyunca bizden başka bir takımda görmeyecek olmamız
  efsane koçumuz obradovic'ten inciler:


  * "Kazansan da, kaybetsen de ertesi sabah çalışmalısın."
  * "Hangi işi yapıyorsanız yapın, her şeyi bildiğinizi sanıyorsanız kariyerinizin sonuna gelmişsinizdir."
  * "Birine bağırmam demek, “Bunu düzeltebilirsin, sana inanıyorum” demektir."
  zor kazandığımız ama kolay kaybettiğimiz koç. avrupa basketbolunun kişisel olarak belki en büyük markası ve değeri. basketbol aklı, profesyonelliği ve buna rağmen işine olan amatörce tutkusu hatta aşkı... çok özel bir karakter, çok özel bir spor figürü.


  basketbol ülkemize futbol kadar değer görmediği için insanların çoğu bence hala farkında değil fakat ülkemizde gördüğümüz en büyük spor ikonuydu. yaşattıkların, başardıkların ve arkada bıraktığın iyi veya kötü bütün anılar için çok teşekkür ederim koç. veda yazıları hep biraz hüzünlüdür, bu benim için en hüzünlüsü.


  hayatımın en mutlu gecelerinden birini yaşamama vesile olmuştur, final four akşamı sinan erdem'de hayatımda ilk kez mutluluk ve gururdan gözyaşı dökmüştüm. şimdi düşününce bu ayrılık da arkasında biraz nem bırakıyor.


  elveda.
  Her şey için çok teşekkürler koç . Sen bu kulübün efsanesi oldun , 20-30 yıl sonra bile anlatılacak bir figürsün. Keşke hikayemiz devam etseydi , birlikte başarılara koşsaydık. Maalesef bu kadarmış.
  üST ÜSTE FİNAL OYNATIP KUPAYI KAZANDIRMIŞTI. sPİKERİN O CÜMLESİ, O ŞAMPİYONLUK KUTLANAN AN SİLİNMEYECEK HATIRALARDAN. Yaşattıkların için teşekkürler. Yaşattığın gururlar, bize yeter! Hoşça kal Obra!
  "Geçtiğimiz hafta Başkanımız Ali Koç, Başkan Vekilimiz Semih Özsoy ve Genel Menajerimiz Maurizio Gherardini ile son derece sıcak ve güven veren görüşmeler gerçekleştirdim. Daha sonrasında da Belgrad'a dönmem ve aile ortamımda birkaç gün geçirerek karar almam noktasında kendileriyle mutabık kaldık. Sonuçta ailemle birlikte hayatımın en zor kararlarından birini verdim ve koçluğa bir yıl ara verme kararı aldım.


  Harika geçen yedi yılın sonunda, bana verdikleri destek için eski Başkanımız Aziz Yıldırım'a ve yönetimine, mevcut Başkanımız Ali Koç'a, Başkan Vekilimiz Semih Özsoy'a ve yönetime kalbimin en derinliklerinden teşekkür ediyorum. Ayrıca Ülker Ailesi, Doğuş Grubu ve Beko ile diğer tüm iş ortaklarımızın da tüm bu yıllar boyunca bize verdikleri desteklerden bahsetmek istiyorum. Bunun yanı sıra, Maurizio Gherardini tarafından yönetilen ve harika anlar paylaştığımız Erkek Basketbol ofis ekibine de teşekkür ediyorum. Aynı zamanda teknik ekibimdeki tüm koçlara ve sağlık ekibine, birlikte yaptığımız her şey için ve en önemlisi zor anlarda dahi sahip olduğumuz birliktelik için teşekkür ederim. Bir büyük teşekkürü de yedi yıl boyunca birlikte çalıştığımız oyuncularıma gönderiyorum. Elde ettiğimiz harika sonuçlarda en önemli pay sahibi onlardı. Ve elbette özel bir teşekkür de, onlarsız bu işin hiçbir anlam ifade etmediği taraftarlara etmeliyim. Bize bu yedi yıl boyunca her zaman sonsuz destek ve sevgi gösterdiler. Bu süre zarfında, hayatım boyunca unutamayacağım çok fazla anı bana yaşattılar.


  Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün parçası olmak benim için büyük bir onur ve mutluluktu. Bu, Fenerbahçe için yeni bir başlangıç, bir son değil. Ve eminim ki taraftarlar, bu süreçte de kulübü desteklemeye devam edecek ve eskiden olduğu gibi büyük sportif başarıları kutlama fırsatı yakalayacaklar."


  ZELJKO OBRADOVIC
  lacisozluk lacisozluk