Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

fenerbahçe sözlük yazar alımları şu anda kapalıdır. yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • zeljko obradovic

  /
  9

  Želimir "Željko" Obradović, Sırp Basketbol Koçu ve eski profesyonel basketbolcudur. 5 farklı kulüp ile 9 EuroLeague şampiyonluğu kazandığı için, Avrupa'nın en iyi koçlarından biri olarak kabul edilir. Kulüp düzeyinde başarıların yanı sıra millî başarıları da vardır.

  (bkz: Ulu Önder)

  ömür boyu bizde kalması en büyük dileğim olan büyük koç.

  Oyunculuk döneminde şu başarılara imza atan koç..

  – Yugoslavya Basketbol Ligi (1987)
  – Euroleague dörtlü finali: 3. (1988)
  – Yugoslav Kupası (1989)
  – Koraç Kupası (1989)
  – 1988 Yaz Olimpiyatları – Gümüş madalya
  – 1990 FIBA Dünya Şampiyonası – Altın Madalya

  fenerbahçe sk tarihinin en büyük spor adamıdır ve bunu inkar etmek tamamen spor cahilliğidir. umarım uzun süreler daha bizimle kalmayı ister ve heyecanından hiçbir şey kaybetmez. halefinin sarunas jasikevicius olduğunu düşünüyorum. tarzı, oyunculuk kariyeri, sinirlenmeleri, basın toplantıları vs vs çok benzer geliyor bana.

  biricik hocamızdır ve büyük efsanemizdir. 10 sene şampiyon olmasa da şimdi çekip gitse de ülker sports arena'nın önüne mutlaka heykeli yapılmalıdır.

  şu dönemlerde takım olarak kötü durumdayız ama neden bu kadar üstüne gidiliyor hocanın anlayamıyorum. biz 5 sene önce de galatasaray deplasmanında ciddi bir şekilde yenilmiştik, basketbolcular rakip taraftardan daha fazla etkileniyorlar ve elleri titriyor. zaten biz efes ile de oynarken sanki galatasaray ile oynuyormuş gibi oluyoruz. bir de fikstür olarak 10 maçın 7'si deplasmanda. kısmetsizlik de var anlayacağınız ama toparlarız. kimsenin şüphesi olmasın.

  we believe in obradovic

  Kariyerinde farklı takımlarla 9 Euroleague Şampiyonluğu bulunan gerçek bir Avrupa Fatihi.

  lacisozluk lacisozluk