yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar alımları şu an için kapalıdır!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

uğur melekeSpor Yazarı, Spor Yorumcusu, İktisatçı.
türk spor basınının yüz akı. köşe yazılarını keyifle takip ederim.

oynatılması planlanan yeni lig programı için de çok doğru tespitler yapmış. #14959
Düzenli takip ettiğim bir yazar. Sürekli iyi oyun kaygısı taşıyan benim gibi azınlığın sesidir o.

Fakat köşe yazılarındaki yeteneğini kamera karşısında göremiyoruz. Sonuçta hitabet başka bir iş. buna üzülüyorum çünkü futbolun esas sorunlarını konuşulmadığı yani futbolun konuşulmadığı yerde gazeteci olan ve futbolu seven, polemik peşinde koşmayan uğur meleke gibi kişiler Tv'de kendisine yer bulamıyor.
Öte yandan bugünkü ( 28 Nisan 2020 ) yazısında itiraz ettiğim bir nokta var.Link
Tek bir şehirde oynasın eğer maçlar oynatılacaksa diyor. Fakat İstanbul dışında hiçbir şehir bunu kaldıramaz. 18 takımın antrenman ihtiyacını karşılayacak 18 takımın otel problemini çözecek ve bir maç haftasinda 9 maçın oynanacağı bir stadyum rezervi olan İstanbul dışında hiçbir yer yok. Zira 3 günde bir maç oynandığında zemin mahvolacak.


Antalya deniliyor ama haziran-temmuz sıcaklarında Antalya'da maç yapılması imkansız.


İkinci olarak neden sadece süper lig düşünülüyor. Bunun alt ligleri de var. Oradaki futbolcuların, kulüplerin de emeği var. Herkes bir üst lige çıkma derdinde ortada bir emek varsa herkesin emeği var. Hadi süper ligi tek bir şehirde oynattık, ya ikinci lig, birinci lig.
Bir de maçların oynatılmasınin sebebinin ekonomiktir olduğunu ve kötü yönetilen kulüplerin doğal selesyon sonucu batması gerektiğini söylemine bayıldım. Gerçekten kötü yönetilen kulüpler mazileri ne olursa olsun batıklar ise batsınlar. Buna Real Madrid de Juventus da Münih de Fenerbahçe de dahil. İşini iyi yapan ödüllendirilmezse neden işini iyi yapacak ki bundan sonra...
Öte yandan aynı yazıda maçlar seyircisiz oynatılmalı demiş. Çok doğru söylemiş zira bu salgının ne kadar süreceği belli değil. Fakat okulları açacaklar, camileri açacaklar, avmler açılacak, turizm başlasın diye mücadele var. Buna göz yuman ya da yummak zorunda kalan ekonomik gerekçelerin ve kaygıların ağır bastığı bir dönemde stadyumların kapalı kalması imkansızdır. Belki bu kalan 8 lig haftası için olacak olandır fakat gelecek sezon bunu yapabilmeleri imkansız. Üstüne üstlük stadyum gelirleri de büyükten küçüğe her kulüp için olmazsa olmaz.
[img_summer px= 100 src=i.ibb.co/2Yt46BQ/20200718-024813.jpg]
[img_summer px= 100 src=i.ibb.co/n7LtVX9/20200718-024814.jpg]