yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

stoperFenerbahçe futbol takımında nicel olarak yeterli olsa da nitelik olarak bir tanesinin bile dosta güven düşmana korku salan türden olmadığı, takımın en kritik mevkilerinden birisi.

Sadık iyi niyetli ve fenerbahçeli olabilir ama gerçekten vasat altı bir oyuncu. Zanka kalıbının adamı değil, ne yerden ne havadan savunma caydırıcılığı yok. Serdar Aziz tek hamleli, idare edebilecek bir oyuncu ancak maaşı yeteneklerine ve performansına oranla çok yüksek. Yeni gelen 2 stoper de kariyeri düşüşte ve kapalı kutu isimler.

Savunmada 1 tane defansı yönetecek, performansı ile takımı yukarı çekecek tartışmasız bir isim olmalı ancak bu saatten sonra başka transfer de olmaz. Sonumuz hayrolsun.
2020-2021 sezonu yaz transfer döneminde hala transferini beklediğim mevki. kesinlikle a kalite stoper şart!
Akıllara Volkan demirel'in stop-er espirisini getiren başlık.
Ali koç yönetimi döneminde yapılan stoper transferleri :
Diego reyes
Sadık çiftpınar
Serdar aziz
Mathias zanka
Simon falette
Mauricio lemos
Marcel tisserand
Edit : Adil rami’yi unutmuşum. Saha içi performansı boş küme olduğundan normal karşılayın unutmamı :)
son yıllarda oldukça iyi futbolcular çıkardığımız mevki.
ama gel görki bizim takım paralel şekilde son yıllarda stoper bulamıyor. biraz iç pazara baksak çok yetenekli gençler var..
fenerbahçenin umrunda olmayan mevki. neden transferde en çok odaklanmamız gereken noktaları es geçiyoruz anlam veremiyorum.
yeni transferler olan mert hakan yandaş, gökhan gönül, caner erkin, filip novak, barış sungur, ismail yüksek, mame thiam, ve sinan gümüş'ten hiç birinin oynamadığı mevki.
merak ediyorum artık ne zaman şu mevkiye güven duyup rahat edebileceğiz?
3 yıldır takımımızda olmayan mevki.
Kjaer ve skrtel den sonra öyle stoperler aldık ki neredeyse küme düşeceğimiz bir sezon ve 7.olduğumuz bir sezon yaşadık böyle bir rezaletin en büyük sebebi defans oyuncularıdır.futbolda bu kadar önemli bir mevkiye bu kadar dikkat etmeden transfer yapmak akıl tutulması gibi gözüküyor.
umarım artık bu sezon bu sorun çözülür çünkü takım saçma sapan yenmeyecek bir gol yiyince tüm maç kapanan anadolu takımına karşı o golü çıkartmak için uğraşıyor ve iyice maçı kaosa sürüklüyor bu olay taraftarında başını ağrıtıyor.lütfen düzgün stoperimiz olsun artık.
Teknik direktörün oynatmayı planladığı oyun planına uygun oyun karakterinde oyuncu alınmazsa tüm sezonun çöp olmasına sebep olabilecek kadar önemli bir mevkidir.

Savunmasını geride kuran, adam adama yakın markaj oynayan, savunmada kalabalık ve yakın duran bir takımda sadık da zanka da iyi sayılabilecek performans sergileyebilecekken, eğer savunmayı önde kurup, bekleri de hücuma destek için ileri çıkaran bir planınız varsa bu tarz oyuncularınızı önce ofsaytı bozarken sonra da rakibin peşinden çaresizce koşup yetişmeye çalışırken izlersiniz.

Her şeyden önce stoperinizin ikili mücadeleden kaçmayan, atletik ve yüksek toplarda başarılı olmasının yanında topa da bomba muamelesi yapmayacak kadar da teknik becerisi olmalı. Bununla birlikte hem kalecisi ile hem de orta saha ile iyi bir iletişime sahip olmalı. Futbol artık gerçekten bir takım oyunu ve buna ayak uydurmak gerekiyor.
t : gol atarsa ne ala ama asıl işi gol yemeye mani olmak olan futbolcu mevkii.
tanımı fırlattıktan sonra asıl anlayamadığım olaya geçeyim;
herhangi bir takım stoper transfer edince neden medya kuruluşları stoperin attığı golleri gösteriyor ? biz bu oyuncuyu gol atsın diye değil gol yedirmemesi için almıyor muyuz ? kademe müdahaleleri falan göremiyoruz, ikili mücadelelerini, hava toplarındaki becerisini, süratini , çevikliğini falan görmek istiyoruz fakat epi topu attığı 3-4 golü evir çevir izletiyorlar.
bende mi gariplik var acaba, bu durumu yadırgadığım için ?