Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

fenerbahçe sözlük yazar alımları şu anda kapalıdır. yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • stoper

  kaleci hariç takımın en geride duran ve öncelikli görevi defans yapman olan oyuncu.

  2019 2020 sezonu fenerbahçe ara transfer dönemindeki öncelikli ikinci mevkisi.
  İlki (bkz: Sol bek)

  herkesin gözünü diktiği sol bek yüzünden pek gündemde olmayan mevki.

  simon falette ismi düşünülüyor. umarım gerçekleşmez bu transfer. welinton'un gerek formu gerekse de ligi bilmesi açısından daha sağlam bir transfer gibi duruyor. stoper gibi kritik bir bölge bu kadar fazla kumarı kaldıramaz.

  Şu pozisyona transfer yapıldıkça deliriyorm.

  Altyapılarda

  Çalım atabilen, gol vuruşu harika forvetler olmayabilir.

  Hem süratli hem de gol vuruşu iyi olan kanat oyuncuları yetiştiremiyor da olabilirsiniz.

  Kademe bilgisi gelişmiş, dayanıklılığı yüksek süratli kanat beklerini de yetiştirememiş olmanızı anlarım.

  Hem ikili mücadelelerde ayakta kalabilen, hem iki ceza sahasının mekik dokuyacak dayanıklılığa sahip hem de sezonda 5-10 gollük skor katkısı yapacak isimler de çıkartamamanız olası.

  Yan toplarda becerikli olduğu kadar, tekniği üst seviyede olan, cephe toplarında ve karşı karşıya kaldığında ayakta kalacak birinci sınıf bir kaleci de yetişmeyebilir.

  Fakat açıkları kapatacak, ayağı temiz, 40 metre ileriye diagonal pas atabilen defansif orta saha ve ayakları iyi, hava toplarında meleke sahibi, açık alanda hızlı bir stoper yetiştiremiyorsak kapatın orayı, yazık. Cidden yazık.

  sabah akşam Merih şöyle Merih böyle diye yaygara kopartıyoruz, bugün kadroda olsa oynatacak mıydı bir teknik adam? Mert çetin şimdi roma'da sezon başında ismi geçerken herkes dudak büküyordu, burası FB 2m lig topcusunun ne işi var diyorduk. Şimdi bize gelse diye iç geçiriyoruz.

  Kabul edin. Kendimizi dev aynasında görüyoruz. Kendimizi öyle bir konuma getirdik ki kimseyi beğenmiyoruz.

  Altyapımızda eminim bugün ismi konuşulan stoper adayları kadar oynanacak en kötü zanka kadar oynayabilecek isimler var. Ama onu oynatacak teknik adam yok, iki hatasında gömmeyecek taraftar ise hiç yok.

  Kadro planlamasında bir takımda 4 5 stoper olur. 3 tanesi tecrübeli olur evet. ama 1 2 tanesi de forma şansını bekleyecek durumda kadroda bulunur.

  Bizde mesela Okan turp var, 5. Stoper olarak bekliyordu. 0 dk süre aldı. Orada jailson oynadı, zanka, serdar, gustavo bile oynadı. Bir tek bu çocuk süre almadı. Zanka, serdar ya da jailson hiç mi hata yapmadı.

  Yıllık 2 milyon euro verdiğimiz adil Rami Ankaragücü maçında sıçtı sıvadı, o hatayı Okan yapsaydı ya da murat sağlam oynasaydı Isla yokken daha mı kötü olurduk?

  Altyapılardan kimse kadroya dahil edilmeyecekse ya da oradakilere güvenmiyorsak kapatın yazık. İçlerinde yetenekli olanların da önünü kapatmayalım.

  lacisozluk lacisozluk