fenerbahçe altyapısında yetişen ve ncaa'de georgetown üniversitesinde oynayan karakteri defolu basketbolcu. 2.13 boyunda olan ve pivot mevkisinde oynayan ömer maalesef bizden kötü bir şekilde ve bencillik ederek ayrılmıştı. üstüne milli takım davetini de geri çevirmişti. keşke daha aklıselim hareket edip obradovic'in tornasından iyice bir geçseydi. bu şekilde hem daha iyi bir takım oyuncusu olmuş olacaktı, hem de gireceği nba draftında daha üst sıralarda seçilmiş olacaktı. tabi en önemlisi de, biz emek verip yetiştirdiğimiz oyuncudan yıllarca faydalanmış olacaktık.
Gidiş şekli sayın zeljko obradovic 'i hayli kızdırmış çocuk.

"ömer, 'kalsam mı, gitsem mi?' diye bize teklifte bulunmadı. çünkü sadece kendisini düşünüyor. onun için takım yok. sezon başında yeni bir kadro kurduk ve gençlere şans verme kararı aldık. kendisine 5 yıllık kontrat teklif ettik.
zaman istedi ve 2 ay düşündü. en sonunda imzalamak istemediğini söyledi. hayatta her şeyin bir izahı var. bu takımın koçu olarak genç oyunculara şans vermem doğru oluyor mu, bu durumda?
ciddi bir kontrat teklif ettik. genç oyuncunun burada mutlu olamamasını anlamıyorum.
son 3 yıldır bizden maaşını da alıyor. ben onu daha 15 yaşında oklahoma city thunder maçında oynattım ve ona göre hücum düzenledim ama o burada devam etmek istemiyor. sadece gelip benimle o kampa gitmek istediğini konuşsaydı zaten izin verirdim."
Nba'den ikinci turdan draft edilmesini bekliyorum. Aslında bir beyaza göre çok atletik ama NBA'de rol oyuncusundan öteye geçemez gibi geliyor. Avrupa'ya dönecektir.
bundan sonra avrupaya dönüp piyasasını arttırması gereken oyuncu. tabi ömer ne yapar, gider g-league'te dönenir durur, boş boş yıllarını harcar.