Futbolcu

Mevki: stoper
maçın tekrarını izledim net olarak söyleyebilirim ki maçın en kötüsü gustavo henrique'ymiş, yenilen 2. ve 3. golde direkt hatası var bunun dışında rakiplere her pozisyonda uzak kalmış maalesef, kendine uygun rakiplere karşı oynasın ama rennes tarzı geriden ceza sahasına adam sokan hızlı hücumcularla oynayan takımlara karşı mümkünse oynamasın.

(bkz: 27 ekim 2022 fenerbahçe rennes maçı)
Takımda oyuncu bitecek neredeyse patlamaya başladık artık yoğun fikstürden dolayı. Dayanın 2-3 maç kaldı sonrası 1 ay ara zaten.

Pivot santraforları iyi pasifize ediyor ama Rennes oyuncuları elek etti gustavo’yu maalesef bu beni şaşırtmadı çünkü 2-3 katı hızlılardı neredeyse. Böyle maçlarda oynarsa çok gol yeriz.
sakatlığı sebebiyle rennes maçını tamamlayamayan stoperimiz. umarım önemli bir sakatlığı yoktur geçmiş olsun dileklerimi cosmos'a gönderdim belki kendisine ulaşır da moral olur. oyuncularımız yoğun fikstürde çok yıprandı kas grupları sulanmamış yufka ekmeği gibi çatır çatır oldu dünya kupası arası en çok bize yarayacak.
Sakatlığı 1 hafta sürerse hayırlara vesile olabilir. Şöyle ki arao'nun stoperlere kayması sonucu zajc 11 başlayabilir. Bir kere 11 başlarsa bir daha zor kesik yer.
başakşehir maçı sonrasında arao'nun kızını (sanırım) severken jj'yi görüp irkilerek kucağından indirip tribünleri alkışlamaya başlayan stoper. ilk bakışta komik görünse de alt metninde çok güzel şeyler barındıran ikonik bir enstantane olmuş; hoca taraftarı daha fazla işin içine sokarak enerjiyi en yukarıda tutma çabasına saygı gösteriyor ve geri alıyor.
video
Geldiğinde sövdük ama bu adam tam pivot santraforlara uygun bir stoper. Dünyada bu tarz santrafor pek kalmadı zaten anca ligimizde tek tük var eğer yavaş ve sırtı dönük oynayan forvet varsa adam alıp onu kucağa sindiriyor bir güzel. ama siyahi veya atletik bir santrafor olursa kendisiyle eşleştirmemek lazım karagümrük maçında gördük maalesef.

Şu ana kadar performansına ise 8/10 veriyorum beni en çok şaşırtan transfer oldu.
22 ekim 2022 fenerbahçe başakşehir maçında birebir oynadığı okaka'yı sindiren etkinliğini minimize eden stoperimiz, okaka'yı serdar yada szalai karşılamış olsaydı canımız sıkabilirdi. gustavo'da gördüğüm kadarıyla size'ı yüksek santrforlarla birebir oynamayı çok seviyor bunu bjk derbisinde weghorst karşısında da görmüştük bu tip rakipleri karşısında adeta temastan şarj oluyor bu tür didişmeli oyunların hastası diyebiliriz, yanına serdar aziz'in gelmesiyle performansı da arttı bu ikilinin yanına sağlam formda bir luan çok iyi gider.
Takımda kalabilir ama eğer jesusta takımda kalacaksa. Yoksa diğer tüm maçlarda bugünkü gibi performans gösterir çünkü adam sistem oyuncusu.

Serdarın kendisi yerine yerleşmesi gerektiğini düşünüyorum savunmamızın hız olarak sorun yaşamaması için.