Futbolcu

başlarda iyi gibiydi ama arabistandan geldiği için fenerbahçe'nin temposuna ayak uyduramadı hatta bir ara formayı lincolne kaptırdı. yolu açık olsun. yine sol bek arayacağız bu sezon.
Yolun açık olsun. Her türlü olumlu bir katkı yaptın takıma. Doğru düzgün kadroya girememeni de dedeye yoruyorum. O da gitti zaten. Umarım bundan sonraki hayatında hep başarılı olursun.
Ezgjan Alioski: "Veda etmek her zaman zor ama hayat böyle. Desteğiniz için teşekkürler. Fenerbahçe'de oynamak ve buranın bir parçası olmak benim için onurdu."

boyu kısa olduğu için oynatılmayan sol bek şaka gibi, senden razıyız kardeşim yolun açık olsun.

--- alıntı ---

Fenerbahçe'nin 2023-24 sezonu planları arasında yer almayan Ezgjan Alioski, Türkiye'de kalmak istiyor. (Sabah)

31 yaşındaki sol bek için Fatih Karagümrük, Ankaragücü ve Antalyaspor devrede.

--- alıntı ---
Forvet, on numara, sol kanat ve sol bek mevkilerinde oynayabilecek daha önceleri oynayan futbolcu. Joker gibi düşünürsek sağlıklı olarak sahada veya yedek kulübesinde kalması bizim için gerçekten çok iyi olur. Ben her daim sahada olmasını isteyenlerdenim. İlla ki bir katkısı oluyor. Kendisi kesinlikle boş bir oyuncu değil. Kısa sürede bize kendisini sevdirdi. Umarım kendisiyle şampiyonluk ve şampiyonluklar yaşarız.
Sakın şu düz sol beke 8m verdik diye kulübeye koymayın şu adamı. Yerden isabetli ve tehlikeli sert toplar atıyor alioski oynamadan önce yüzde 90 sağ kanadı kullanmaya çalışıyor takım.

Fiziksel olarak ne kadar kötü durumda olsa da elinden gelenin %100’ünü yaptığına inanıyorum ben.
sezonun en kritik zamanlarında form tutan ve takıma hırs, ruh katan oyuncu. son iki maçımızdaki(*) uzatmalardaki goller hep kendisinin kanadından geldi, golü atan topçulara ilk koşan hep kendisi oldu. sezon nasıl biter bilmiyorum ama birkaç sene sonra alioski'yi olumlu hatırlayacağım.

kulüp bile maç fotosuna kendisini koymuş, iyi oyunun devam etmesi dileğiyle.
x (tweet)
8.5m verdiğimiz çöp sol beki bu ölü haliyle bile 5’le çarpacak sol bek. Ferdi,lincoln ve alisoki varken gidip sol beke 8.5m verdik :d Bu hali bile yeterli değil de adamdan sonra girince anladık farkı.

Alioski girene kadar sol kanattan orta sahayı bile geçemedik. Hep dediğim gibi o kadar kötü bir oyuncu değil sadece düzenli oynayarak açılması gerekiyordu. Soldan sert şekilde çevirdiği toplar iyi.