kararları açıklanmış dava.

Futbolda şike kumpası davasında eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, 1406 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Futbolda şike soruşturmasını ilk başlatan polis, Ahmet Kalender'e en az 588 yıl hapis cezası verildi. FETÖ'nün futbolda şike soruşturma sürecini başlattığı iddiasıyla yargılanan eski polis memuru Lokman Yanık, 161 yıl 8 ay hapse mahkum edildi. FETÖ'nün futbolda şike soruşturmasında dönemin İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, 1972 yıl 10 ay hapisle cezalandırıldı.

belgede sahtecilik suçu ve iftira suçu sebepli ceza yiyen sanıkları içeren dava. lol. gülmekten öleceğim. bir bir çıkıyor gerçekler ortaya ya, bir bir çıkıyor hem de.

ne de büyük bir kumpasmış bu dava. her geçen gün daha iyi anlıyorum.
nihayete ermesiyle birlikte 10 yıldır bu süreçten arsızca ve kurnazca nemalanan galatasaray cenahı ve türevlerine savaş açılması gereken davadır.

bu savaş, kesinlikle saha içiyle alakalı olmamalı; tamamen onların 3 temmuz'u fırsat bilerek gerek yurt içinde gerekse uefa nezdinde yürüttükleri işbirlikleri ve kulisleri hedef almalı, türkiye'de şikeyi meşrulaştıran, hem siyasi hem cemaat bağlantılarıyla rekabete her türlü ahlaksızlığı bulaştırıp başarıya giden her yolu mübah gösteren, işine geldiği zaman borsada kendi taraftarına kazık atacak kadar alçalabilen güruhun türk sporunu son 25 senede ne derece kirlettiğini gözler önüne sermelidir.

söz konusu fenerbahçe ise, mevzu asla topu iki direğin arasından geçirmek kadar yüzeysel olmamıştır. lakin, sarı kırmızı çıkar çevreleri, medyasından skor odaklı taraftar kitlelerine kadar her mecrada olayı tabelaya indirgeyecek algıları yaratmakta gayet başarılı olmuştur. yine de, bu algıseverlerin alnına gerçekleri mıh gibi çakmak her fenerlinin boynunun borcudur. çünkü fenerbahçe, bir spor kulübüdür ve türk sporunun geleceği için yeri geldiğinde onlar 17,18 hatta 20; fener ise tektir!
Biz cas davamızdan vazgeçtiğimizden beri hiç bir önemi kalmayan davadır.

Kaybettiklerimiz, bizden çalınanlar geri gelecek mi? Lugano gibi stoper izleyebilecek miyim? Niang gibi santrforumuz olacak mı? Şampiyonlar ligine gidebilecek miyiz? Kulubümüzün maddi durumu enflasyon ve tazminatı ile 2011'e dönecek mi?

Takkeli justita gözleri açık, bir elinde para diğer elinde kuran ile hüküm verdi. peki ya adalet?