cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

zeki rıza sporel

 • büyük Fenerbahçe'nin büyük futbolcusu. Bir maçta tam tamına 8 gol atmıştır. 12 Şubat 1931 yılında Anadolu futbol kulübüne karşı oynanan maçta Fenerbahçe 11-0 kazanmıştır.
  adı unutulan efsanemiz.
  türk futbolunun yetiştirdiği en büyük forvet, milli takımımızın ilk maçında atılan 2 golün sahibi, fenerbahçe forması ile galatasaray'a 33 gol ile en çok gol atan oyuncu ve eski başkanlığımızı yapmış kişi.
  kendisi hakkında yazılacak çok fazla bilgi ve hikaye mevcut. geçmişe olan ilgisizliğimizden ötürü hak ettiği değeri görmediğini düşünüyorum. 353 maçta 470 gol atması bile başlı başına olay olması gerekir.
  -----alıntı ----

  Fenerbahçe tarihine adını altın harflerle yazdıran Zeki Rıza Sporel, 15 yaşında giydiği sarı-lacivertli formayı 1934 yılına kadar 18 yıl çıkarmadı. 352 resmi maçta 470 gol atarak kırılması çok zor olan bir rekora imza attı. Fenerbahçe ve Türk futbolunun unutulmaz forveti, Galatasaray'a tam 33 gol atarak bu alanda da rekora sahip oldu. Attığı iki golle General Harrington Kupası'nı kazandıran Sporel, Türk Milli Futbol Takımı'nın da ilk golünü atan futbolcudur. Futbolcuğunun yanında örnek sporcu kişiliğiyle de bütün takım taraftarlarının saygısını kazanana Zeki Rıza Sporel, futbolculuktan kulüp başkanlığı yapan önemli isimlerden bir tanesidir.

  kaynak : fenerbahce.org

  -----alıntı -----
  lacisozluk lacisozluk