cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
yıldırım mert çetin
Doğum: 01.01.1997 Uyruk: Türkiye  Boy: 1,89  Mevki: stoper

yıldırım mert çetin

 • /
  2
  çokta mükemmel bir stoper performansı göstermiş değil fakat bu demek degilki ilerleyen dönemlerde göstermeyecek. eğer takıma ilk 11 stoperi olarak düşünülüyorsa kusura bakmasinlar istenilen etkiyi göstermez fakat yedek, genç ve yerli alternatif stoper olarak iyi bir tercih olur.
  belki çok fazla tekrara girmiş olacağız ama.. ersun yanal'ın tüm ısrarına rağmen takıma kazandıralamamış oyuncu.


  taraftarın burun kıvırmasını da es geçmemek gerekiyor. bunları sürekli tekrar edelim ki her şeye burun kıvırmanın zararlarını unutmayalım.
  serdar ve sadık varken gerek duymadığımız stoper. yerine tecrübeli bir stoper getirmek gerekir. kjaer, högh gibi birisi ile serdar veya sadık'ı oynatırız. Egemen-alves ve lugano-edu ikilisi gibilerini izlemek istiyorum.
  İdeal senaryoda bir as stoper alırız(Jemerson, palomino gibi) bir de kendisini kiralarız. Kendisi serdar azizle forma rekabetine girer. Ama serdarın yanına as stoper olarak alırsak beklenen performansı veremeyebilir. Veya as stoper almayız gustavo stoper oynar yanına kendisi ve Serdar forma rekabetine girer biz de stoper değil orta saha alırız.
  Alt ligden gelseydi herkes burun kıvırıp istemeyecekti, roma'ya gidince kıymete bindi. Ersun yanal çok istemişti diye hatırlıyorum sonra da taraftar bunları nereden buluyorsunuz falan deyip tepki koymuştu.
  Alt ligdeyken bile fiziği ben stoperim diye bağrıyordu o zaman alalım deneyelim genç oyuncu ne zarar gelir diye düşünürken, ersun hoca isteyince bazı taraftarların gözünde hocanın ne komisyonculuğu kaldı ne bir şeyi.


  Şimdi roma alınca anladı heralde bizim taraftar komisyonu falan.geçen sene stopere harcadığımız paraları bu çocuğa harcayacaktık tutmazsa da tutmazdı yani genç oyuncularda bu risk alınabilir.
  Gelecek sezon kiralanması için çalışma yapıldığı söylenen stoper.


  Sezon başında ersun Yanal'ın ilk 11 planları içinde olan bir oyuncuydu ancak roma'ya transferinden sonra kendisi fark edildi tam olarak.


  Bu süreçte zanka ve rami için muhtemelen daha fazla para harcadık ve elde tek stoper serdar aziz ile kaldık.


  Serdar, mert, sadık ve jemerson stoper rotasyonu fenerbahçe standartlarına yeniden ulaşmak için ideal olabilir.
  Ersun Yanal bu çocuğu isteyince taraftar şampiyonluk lazım almayın yerine daha iyi stoper alın dedi. Yerine zankayı aldık. Zanka da iyi ama romada oynayabilecek kadar değil. Neyse taraftarın bu tepkisi en azından milli takım için güzel oldu. 2 tane süper stoper yerine 3 tane iyi stoperi tercih ederim. Belçikanın halini gördük kaç yıl her turnuva öncesi kompany sakatlanıyordu bunlar da yerine adam bulamayıp beklentileri karşılayamıyordu.
  lacisozluk lacisozluk