AS Roma
Futbolcu
01.01.1997    Türkiye    1,89
stoper   
Roma'ya transfer olduğu ve hasbelkader birkaç maçta süre bulduğu dönemde Ersuncu güruhun hocalarının kötü gidişatını unutturmak için diğer güruhlara saldırmasına sebep olmuştu. Roma'da tutunamadı sezon başında Verona'ya kiralandı ve şu ana kadar 4'ü ilk 11 olmak üzere 6 lig maçında yaklaşık 420 dakika civarı süre bulabilmiş. Sezon başında birkaç maç üst üste ilk 11 çıktıktan sonra kısa süreli birkaç sakatlık yaşamış ancak aylardır kulübede oturuyor. Bu performansı ile en kalabalık ve sağlam rotasyonu stoper olan (Merih, Çağlar, Ozan, Kaan) Milli Takım'ın Euro 2020 kadrosuna girmesi imkansız.

24 yaşında kariyerinde toplam 69 lig maçı var; 2'si Süper Lig, 12'si Serie A. Sezon sonuna kadar bu şekilde gider ve Euro 2020'yi göremezse en azından kiralık olarak denenebilecek bir oyuncu. Kiralık hamlesi üç tarafın da kazanabileceği bir antlaşma olur. Fiziği ve duruşu stoperim diye bağırıyor. Biraz özgüvene ve düzenli oynamaya ihtiyacı var. Bizim için ffp şartlarında çok makul bir deneme olur.
Zanka kabızmalı yerine geçen yıl bize gelseydi ve yanında tecrübeli bir stoperle oynayıp kendini geliştirseydi neler olacağını merak ettiğim genç stoper.
piyasa değeri 4 milyon euro'ya yüksemiş oyuncu.

şansızlığı tarihin en iyi stoper hattında kendisine sıra gelemiyor oluşu.
satın alma opsiyonuyla Hellas Verona'ya kiralandığını roma tarafından açıklanmış futbolcu.
Satın alma opsiyonu ile kiraladığı konuşulan oyuncu. Roma da geri alma maddesi koydurmuş.
çokta mükemmel bir stoper performansı göstermiş değil fakat bu demek degilki ilerleyen dönemlerde göstermeyecek. eğer takıma ilk 11 stoperi olarak düşünülüyorsa kusura bakmasinlar istenilen etkiyi göstermez fakat yedek, genç ve yerli alternatif stoper olarak iyi bir tercih olur.
belki çok fazla tekrara girmiş olacağız ama.. ersun yanal'ın tüm ısrarına rağmen takıma kazandıralamamış oyuncu.
taraftarın burun kıvırmasını da es geçmemek gerekiyor. bunları sürekli tekrar edelim ki her şeye burun kıvırmanın zararlarını unutmayalım.
serdar ve sadık varken gerek duymadığımız stoper. yerine tecrübeli bir stoper getirmek gerekir. kjaer, högh gibi birisi ile serdar veya sadık'ı oynatırız. Egemen-alves ve lugano-edu ikilisi gibilerini izlemek istiyorum.