avrupa güreş şampiyonasında kadınlar 76 kiloda bugün gümüş madalya kazanan milli güreşçimiz. böylelikle 5 çıktığı 5 finalde 4 altın 1 gümüş madalya kazanmış oldu.
Türkiye'ye kadın güreşinde ilk Olimpiyat madalyasını üçüncülük maçında Kırgız rakibini 4-0 öndeyken tuşlayarak getiren ve spor tarihimize çoktan kazıdığı adını cilalayan sporcumuz. 30 yaşında olduğu için madalya almasına ayrıca sevindim. Böyle bir sporcumuz kariyerini Olimpiyat madalyasız bitirmemeliydi.

İkinci maçında, organizasyonu gümüş madalya ile tamamlayan sıkletin favorisi Amerikalı Gray'e karşı 6-0 geriye düştükten sonra son anlarda üst üste dört sayı almış ve sayı tuşuna kadar götürecek pozisyonu yakalamıştı. Ancak rakibi ters tarafa çırpınca güreş minder dışına taştığı için daha fazla puan alamayıp avantajını kaybetmişti. Altın ihtimali biraz düşüktü ancak Gray'e karşı gösterdiği performans sonrasında önce repesajda sonra bronz madalya maçında rakiplerini tuşladığını görünce üzülmemek elde değil.
Belgrad'da düzenlenen 2022 Dünya Şampiyonası'nda sırasıyla Kazak rakibini 10-0 teknik üstünlükle, Japon rakibini 4-2, Ekvadorlu rakibini 4-3 ve finalde Mısırlı rakibini 6-0 geçerek 2017'den sonra kariyerinin ikinci dünya şampiyonluğunu kazanan tarihimizin en iyi kadın güreşçisi. 2018'deki gümüşle birlikte dünya şampiyonalarındaki madalya sayısını da üçe yükseltmiş oldu.

Ayrıca bu sene mart ayında Budapeşte'de düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda kariyerinin beşinci Avrupa şampiyonluğunu ve haziran ayında Cezayir'in Oran kentinde düzenlenen Akdeniz Oyunları'nda da ikinci Akdeniz Oyunları şampiyonluğunu kazandı.