Bizim ülkemizin futbolu de sevilmeyen üç olgudan teki. Yabancı teknik adam, yabancı hakem ve sportif direktör. sportif direktörlüğe toptan karşılar ama ötekilerin yabancı olmasına hiç tahammül edemiyorlar.
Fenerbahçe'nin kurtuluş reçetesidir. Tarihindeki şampiyonlukların 16 tanesini yabancı hocayla yaşamış bir kulüp olarak hala vasat , yetersiz yerli hocalara zaman tanınması kabul edilemez.
şampiyon olmak isteyen takımların kesinlikle uzak durması gereken.
yabancı karşıtı falan değilim ancak göz var izan var ha bir de istatistikler.
ligde şampiyon olan son hoca zico. bakın bizi şampiyon yapan demiyorum ligde şampiyon olan.
üzerinden 15 sene geçti başka şampiyon olan yabancı yok. ne yazık ki bu saçma ligimizin dinamikleri yabancı hocaların başarılı olmasına ters.
her şeyi geçtim adam yerine koyulmayacak basın mensupları kendini bir b.k zannedip mal mal sorular yöneltip itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar.
Istememek, fenerbahçe'nin avrupa'da büyük bir kulup olma idealini reddetmektir. Istememek, fenerbahçe'nin batışını kabullenmektir. Senin götü boklu liginde millattan kalma taktikler ile oynadığın futbol ile ne başarı gelir ne de kulupler senden oyuncu almak ister.

Ülkemizden ayrılan hemen hemen bütün futbolcular ligimizde taktik olmadığını, antrenmanların da zayıf olduğundan bahsederler. Yerli hocalarımız ne yazık ki hiç bir zaman yeterlinin yakınından dahi geçemedi. Geçmiş yıllarda Ayırdığımız koca koca bütçelere rağmen başarı gelmemesinin de yegane sebebi budur. Üstelik artık o koca koca bütçelere sahip olmadığımız gibi teknik direktör meselesi daha da ehemmiyet kazandı. Başarı artık kaliteli kadrolardan ziyade kaliteli teknik ekipler ile kazanılıyor.

Cukkacı başkanlardan satılık basına, abici hocalara herkes niteliksizliğinin farkında, fakat Kimse milyonlarca euroyu öylece bırakacak değil. Milyonlarca euro paranın asalaklar arasında paylaşıldığı Mevcut düzeni yıkmak ise ne yazık ki zaman, sabır ve irade istiyor.
Ahmet ercanlar'a gore ibra yavastan yabancilara donuyormus sanirim, gorustuklerimiz varmis.

Tanim: yerli bir yetersize gore her turlu tercih edecegim kisi.