erkut öztürk: ''Liverpool'dan Shaqiri'ye menajerler üzerinden teklif gelmiş. Oyuncu 3 milyon euro istiyor, Fenerbahçe 1.5 milyon euro veriyor. 3 yıllık bir anlaşma söz konusu. Transfer söz konusu olabilir.''
erkut öztürk'ün böyle bir haber yaptığı oyuncu.
öncelikle haberin yalan olduğu en baştan anlaşılıyor. çünkü shaqiri gelecekse zaten fenerbahçe 2-2,5m euro net ücret verecektir böyle bir oyuncuya en az. bunun yanı sıra premier lig'de maaşın yarısı vergiye gidiyor. yani burada alacağı 2,5m euro orada alacağı 5m euro'ya eşit.

bunun yanı sıra sakatlık geçmişi de fena değil. böyle kaliteli bir futbolcu için alınabilecek bir risk bence. sakatlık geçmişi [img_summer px=50 src=i.ibb.co/QfsVXc1/shaqiri-sakatl-k-ge-mi-i.png]
ali koç bir sene önce kendisini alacağımız yönünde imalarda bulunmuştu win-win kampanyasında. bakalım ne olacak göreceğiz fakat ben geleceğine zerre ihtimal vermiyorum. böylesine kaliteli bir oyuncu bizim lige 32'sinden önce gelmez hatta belki de 34. fakat gelecek ne getirir bilinmez tabi.
[img_summer px= 50 src=i.ibb.co/RzndfbC/Xherdan-Shaqiri-FC-Bayern-M-nchen-und-Luiz-Gustavo-FC-Bayern-M-nchen-auf-der-Bank-Fussball-DFB-Pokal.jpg]
12/13 sezonunda bayern'de gustavo ile takim arkadasi olan oyuncu. Kulubumuzle baska herhangi bir ortak yanini bulamadim kendisinin(*)

Bu ulkeye adim atmaz beyler bu adam, su an dunyanin en iyi takiminin oyuncusu. Yedek dahi olsa boyle bir takimdan ayrilcagini sanmam, ha ayrilcak olsa zaten bize gelene kadar 5 buyuk ligden yaklasik 20 30 tane kalburustu takim el atar shaqiri'ye. Binde bir ihtimal gustavo faktoruyle kiralayabiliriz, kaptan gustavo devreye girip ille gel filan diyecekte biz adama 3 4 m€ verecezde falan filan. Bos haberler bunlar...
serdar ali çelikler'in sallama haberine özne olmuş futbolcu. Taraftarı beklentiye sokmayın kardeşim, önce buendia, shaqiri diyorsunuz sonra taraftar bakasetas, pelkas'a burun kıvırıyor. Geçen hafta gelseydi bakasetas herkes mest olmuştu, bugün haberleri çıktığında adama yunan deniz türüç diye lakap taktılar.
siz Xherdan Shaqiri olsanız Fener'e gelir miydiniz? Herhalde 5 milyon euro maaştan azına gelmezdiniz. Premier ligde halâ daha 3 milyon eurolara, başka takımlarda düzenli oynayabilecek hiç bir adam Türkiye'ye daha azına asla gelmez. Hele de şimdiki zayıf kadrolara hiç gelmez. Yeni Türkiye'ye de bir ayrı gelmez.
Gelme ihtimali astronomik maaş ile mümkün olan oyuncu. Öyle bir duruma da düşmeyelim zaten.

Fenerbahçe öncelikle başarılı olmalı, itibarını yukarılara çıkarmalı ki oyuncuların kariyer hedeflerinde yer edinebilsin. Yıllardır şampiyonlar ligine gidemiyoruz, son birkaç senedir avrupa kupalarında da yokuz. Böyle isimleri Maaş ile ikna ederiz, ya da yaşlıdır ya da kronik sakatlığı vardır, ikna ederiz. Ya da çok iyi bir planlama önüne konur öyle ikna ederiz. Aksi şekilde ikna etmek çok zor. Bizim bir planlamamız varsa da hiç öğrenemedik zaten.

Hala iyi bir piyasası varken neden tercih etsin bizi shaqiri tarzında bir isim. Epl'de bile bir çok takımda direkt oynayabilecekken üstelik!!! Böyle taraftarı gazlayacak açıklamalardan hoşlanmıyorum. S. A.ç sen transfer duyumculugu yapma zira muhabir değilsin. Beceremiyorsun da zaten. Sen başka konularda konuşmana devam et.
2019-20 sezonu toplam 11 maçta 263 dakika süre almıştır. Müzmün sakatlığı üzerinden medyada tartışmaya açılan Perotti, geçen sezon bunun 5 katı kadar süre almıştır.