Jorge hocam bize içi geçmiş defansif orta saha geçirmeyi kafaya koymuş. Bizlere hayırlı olsun demek düşer.
(bkz: #95004)

Kariyerinde Brezilya dışına çıkmamış 30 yaşındaki adama 4-5 milyon euro bonservis verip almak akıl tutulmasıdır.

6 numara için ismi geçen william carvalho ve vinicius souza bu adamdan daha mantıklı tercihler. Carvalho belki daha maliyetli ama uluslararası tecrübesi yüksek, portekiz milli takımının devamlı oyuncusu. Kısa vadede performans verme olasılığı yüksek. Vinicius souza da genç, ileride para kazandırma ihtimali olan bir isim. Yani 2 oyuncunun transferinin de kendi içinde bir mantığı var.

Peki arao ? Avrupa’da ilk kez boy gösterecek, muhtemelen kariyerinin son kontratı olacak bir isim. Elden çıkarırken para kazanma olasılığı da yok. Yaşının da 30 olduğunu düşünürsek minimum 3 yıllık kontratla 33’e kadar takımda kalacak. Bu sürede iyice ağırlaşacak ki takımda zaten luiz gustavo gibi bir örnek var. En kötüsü de bu sezonki performansının kötü olduğu söyleniyor.

Bu transferle ilgili tek olumlu senaryo jesus’un bu oyuncudan hayvani bir verim alması ve taraftarın yüzünü kara çıkartması olur. Tıpkı bruma da olduğu gibi. Atılan bu zarlar umarım tutar.
Beleşe bile almamamız gereken çöp oyuncu. Jesus'un listesinde 5.sırada falandır bizimkilerde anca bunu alır ama maaliyete girmeden ismail'e ver formayı geç bunu alacağına.
Sırf birisini almak için alınan birisi işte.

Olur da Gelirse yorumum bu olur. Kadroyu şişir şişir nereye kadar bakalım.
ismi çıkan onca 6 numaradan alacağımız isim kendisi gibi duruyor. umarım performansıyla şaşırtır hepimizi.
Yago'ya göre 3 milyon + bonus'lar karşılığında transferi biten oyuncu.

Bakayoko bekleyen fenerliye tokat!!!