gol krallığı için kapışan iki forvetin gündemi meşgul eden karşılaştırması. ikisi de 24 yaşında.

muriqi'nin piyasa değeri 8 milyon euro, sörloth ise 6 milyon euro.

muriqi'nin hem süper lig'te, hem de milli takımda dakika başına gol ortalaması daha fazla.
sörloth daha yakışıklı. onun dışında vedat bütün özelliklerde sörloth'un önünde olduğunu düşünüyorum. fakat aralarında uçuk bir fark yok tabiki.

eğer vedat 10 üzerinden 8 ise sörloth 7,5'tur.
muriqi'in alacağı versustur. ben trabzonspor maçlarını izlemiyorum ama sürekli ''sörloth ts topçusu değil.'' gibi yorumlarla karşılaşıyorum. üstelik bu yorumları yapan ts taraftarı. bazıları övüyor, bazıları yeriyor. dolayısıyla sörloth'un maç içinde hata yaptığını düşünüyorum zaman zaman. bu arada ts maçlarını izlemiyorum, tek ts-gs maçını izlemiştim. sörloth'u da özel olarak takip etmedim.

muriqi takımla birlikte oynuyor, sörloth ise bir golcü yani takım topu kendisine ulaştırıyor. bana kalırsa muriqi alır. çünkü muriqi defansa da yardım ediyor. sahanın her yerinde. üstelik gol atma amacı yok, tek amacı maç kazanmak.

an itibari ile gol sayıları:

muriqi - 10
sörloth -12
Muriqi bu performansı sürdürürse 25 milyon üstü bir teklife satılır. Sörloth'a bu performansı sürdürürse bile o seviyede bir teklif gelmez. Muriqi'nin kariyeri hep alt liglerde geçmiş sadece son 1 senedir üst düzey performans veriyor. Daha önce hiç üst düzey liglerde oynamamış. Sörloth ise Premier ligde tutunamayıp Trabzona geldi. Ben fenerbahçeye bir oyuncu alacaksam daha önce türkiyeye gelmemiş bir oyuncuyu gelip başarısız olmuş bir oyuncuya tercih ederim. Muhtemelen İngiliz takımları da aynı şekilde düşünür.