Stadyum

Kapasite: 50.503
geçirdiği restorasyonlardan sonra 50.509 seyirci kapasitesiyle dünyanın sayılı stadyumları arasında gösterilen stat.

UEFA’nın, kriterlerine uygunluğu nedeniyle 5 yıldız ile ödüllendirdiği stadyumda, soyunma, basın ve hakem odaları, yönetim ve toplantı salonları, 60 lüks loca, Fenerium ve Fenerbahçe Müzesi’nin yanı sıra kafe, pub ve lokantalar yer alıyor.
bu sezon da seyirci ortalamasının en yüksek olduğu stat.

******

Süper Lig’de ilk 17 hafta geride kalırken, 18 takımın oynadığı 153 karşılaşmayı 2 milyon 107 bin kişi stadyumlarda izledi. Fenerbahçe, seyirci ortalaması en yüksek takım oldu.

Geçen sezonun ilk yarısında 35 bin 801 ortalama ile Süper Lig ekipleri içerisinde seyirci ortalaması yüksekliğinde ilk sırada yer alan Fenerbahçe, bu sezonun ilk 17 haftasında da liderliği kimseye bırakmadı.

Sarı-Lacivertliler, Ülker Stadı’ndaki 8 karşılaşmada, 38 bin 901 seyirci ortalaması ile birincilik koltuğunda yer aldı.
her ne kadar passolig yüzünden maçlara gitmiyor da olsam kesinlikle kapasitesinin arttrılması gereken mabed. 60-65 kişi seviyesine yükseltilebilir gibi geliyor. halihazırda kenan evren lisesinin arazisi de devredilmişken yine kademeli olarak kapasite arttırılabilir. hem uzun vadede ekonomik açıdan büyük katkı sağlarız hem de ambians daha da korkutucu olabilir rakipler için. hele bir de kale arkaları dortmund'un sarı duvarı gibi inşa edilirse, üff üff.

ayrıca bizim stadyumda neden artık bayrak sallanmıyor merak ediyorum. eskiden çok daha güzel stadyum şovları yapardık. konfetilere ceza geliyor biliyorum da bayrak işine geri dönsek keşke.
türkiye'nin ilk stadyumu.

ama bir yenilenme gerekiyor artık be. şu borcun içinde mümkün değil tabi ama ileride stadın büyütülmesi ve kapasitenin 70 000-80 000 civarına çıkarılması gerekiyor. böylelikle daha iyi bir atmosfer olacaktır stadda. marka değeri de çabası.