Twitter, kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış "tweet" adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ. (vikipedi)

-------------------------------

fenerbahçemizle doğrudan alakalı olmasa da twitter, spor anlamında önemli bir içerik barındıran mecra olduğu için başlığının açılması gerektiğini düşünüyorum.

son dönemde twitter ciddi manada kötüye gitmekte. ''eskiden çok iyiydi'' tarzı söylemlere pek katılmıyorum fakat arada bariz bir kalite farkı olduğu aşikar. özellikle 2020 itibari ile tam manasıyla boka sarmış durumda.

her spor paylaşımının altına yapılan eksi 3 iq taraftar tweet'leri (bizimkiler de dahil buna) başta olmak üzere açılan yeni profiller twitter'ı cidden çekilmez bir ortam haline getiriyor. üstelik sadece spor konusunda değil, her konuda çok kötü bir halde twitter.

twitter feministleri, herkese küfreden tipler, yeğenim (5) minvalinde kurgu tweet'ler, troller, kalitesiz muhalefet-iktidar çatışması, dikkat çekmeye çalışan tipler ve tabii ki futbolla alakalı atılan eksi 3 iq tweet'ler...

twitter çok büyük bir tüketici nesille karşı karşıya. mevcut halde bu tüketici neslin maksimum 5-10 seneye üretici hale geçmesi gerektiğini düşünürsek twitter'ın geleceği pek parlak görünmüyor. ''onların bir altındaki grup var onlara sıra gelecek'' diyebilirsiniz fakat o grupta dikkat ettiğim en önemli şey tiktok, snapchat gibi uygulamaları kullanmaları.

twitter'a rakip çıkar mı ilerleyen yıllarda hep beraber göreceğiz. çünkü şu boka batmış haliyle bile çok güçlü. fakat her şey değişebilir. merak içinde bekliyorum.
Milyonlarca siyaset futbol magazin trolünün doluşturduğu içi boş sosyal medya uygulaması midemi bulandırıyor.
gündemi takip etmek için en iyi sosyal medya platformu fakat allah kahretsin, hiç kimsenin birbirine saygısı yok. gerçekten hiçbir bilginin olmadığı bir konu hakkında doğru düzgün bir soru soruyorsun, adam sanki soruyu sorarken bir şey ima etmişsin gibi annenden girip bacından çıkıyor. eskiden böyle değildi, sanırım insanlar burayı kum torbası yumruklamak gibi stresini atmak için kullanıyor artık.
kullanıcılarının ip bilgilerinin saklandığı platform. eğer uluslararası bir suç işlemediyseniz, çocuk kaçakçılığı yapmadıysanız/yardım etmediyseniz twitter, asla ip bilgilerinizi paylaşmıyor.

bu sebepten dolayı twitter'daki anonim hesaplardan küfür yeseniz, hakaret yeseniz ve hatta tehdit alırsanız bile polis hiçbir şey yapamaz. bazı anonim hesapların sahiplerinin bulunduğunu görmüşsünüzdür. bu kişiler ip hesaplarından bulunmuyorlar, attıkları tweet'lerdeki bilgilerden bulunuyorlar.

bundan dolayı anonim hesapların çoğalmasıyla saygısızlık hat safhada olmuş durumda. önerim, anonim hesaplarla tartışmaya girmemeniz.
son zamanlarda galatasaray sayfalarının bana takip isteği attığı site.

işin garip yanı, hesabım kabak gibi bir fenerbahçe hesabı. hee anonim bir hesap, 0 takipçim var tabii çünkü tweet falan atmıyorum, sadece sayfaları filan takip ediyorum. ama profil fotoğrafım ve biyografim basbayağı fenerbahçe lan. bu gs sayfaları bana neden takip atıp duruyor anlamış değilim.

manyak mısınız birader(*). neden sıfır takipçili bir fb hesabını takip etmek istiyorsunuz(*). garip.