Türkiye Futbol Şampiyonası şampiyonanın 6. sezonu. Fenerbahçe bu sezon tarihinin 2. şampiyonluğunu kazanmıştır.
ayrıca (bkz: 8 eylül 1935 fenerbahçe izmir altınordu maçı)

--------alıntı -------
1934 - 1935 sezonu İstanbul Şampiyonluğu’nu kazanan Fenerbahçe takımı ikinci kez Türkiye Futbol Şampiyonası’na (Birinciliği’ne) katılma hakkı kazandı. Bu kez ülke futbolu 5 bölgeye ayrılmıştı.
Bu bölgeler Aydın, Eskişehir, Çukurova, Balıkesir ve Karadeniz idiler. Bu şampiyonada şu takımlar vardı:
Çukurova Grubu: Adana Torosspor, Diyarbakır Yıldız, Konya İdman Yurdu.
Aydın Grubu: Uşak Gençlerbirliği, Aydın SK, Manisa Sakarya, Muğla Yaylaspor, Denizli’denÇivril, İzmir’den Altınordu.
Balıkesir Grubu: Fenerbahçe, Gönen İdman Yurdu, Bursa Sanatkarangücü, Balıkesirİdman Yurdu, Çanakkale Türk Gücü.
Eskişehir Grubu: Eskişehir Demirspor, Afyon SK, Ankara Gençlerbirliği, Ispartaspor.
Karadeniz Grubu: Trabzon İdman Ocağı, Samsunspor, Zonguldakspor, Giresunspor.
İstanbul Şampiyonu Fenerbahçe 1935 yılının Ağustos ayında grup birincisini saptamak üzere Balıkesir’e gitti. Takımımızın gruptaki rakipleri Bandırma, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale liglerinin birincileriydiler. Bu takımlar 1935 yılının Ağustos ayında birinci olacak takımı belirlediler. Bu bağlamda Fenerbahçe 25 Ağustos’ta Çanakkale kentimizin şampiyonu Türk Gücü takımını 8-0 yenerek finale kaldı. Final maçında ise Gönen İdman Yurdu’nu 5-1, Bursa Sanatkarangücünü de 2-0 ‘la eleyen Balıkesir İdman Yurdu ile karşılaştı. 29 Ağustos’ta bu maçı da 5-1 kazanan Fenerbahçe grup birincisi olarak finallere katılmaya hak kazandı.
Final maçları eylülün ilk haftasında başladı. Aydın Grubu birincisi İzmir şampiyonu Altınordu, Eskişehir Grubu birincisi Eskişehir Demirspor’u 3-2 ve Karadeniz Grubu şampiyonu Samsunspor’u da 4-2 yenip finale kaldı. Fenerbahçe ise İstanbul’da yapılan finallerde Çukurova Grubu birincisi Adana Torosspor’u 9-0 yendi. Böylece sarı-lacivertli takımımız da finale kaldı. Final maçı İstanbul’da Taksim Stadı’nda 8 Eylül 1935 tarihinde Aydın Grubu birincisi Altınordu’ya karşı oynandı. Maçı 3-1 kazanan Fenerbahçe ikinci kez Türkiye Şampiyonu oldu. Bu karşılaşmada iki takım aşağıdaki kadrolarıyla yer almışlardı:
kaynak : fenerbahce.org
-------alıntı --------