yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

türkiye a milli futbol takımı/
2
Türkiye'yi uluslararası turnuva ve maçlarda temsîl eden futbol takımı.

İlk maçını 26 Ekim 1923 tarihine oynayan takım; FIFA Dünya Kupası 1950, 1954 ve 2002 olmak üzere 3 defa hak kazanmış; ancak 1950 FIFA Dünya Kupası'na finansal sorunlar yüzünden katılamamıştır.
(bkz:14 ekim 2019 fransa türkiye maçı)
İzlanda ve Andorra maçlarının aday kadrosu şu şekilde olan takım.

"Mert Günok, Gökhan Akkan, Sinan Bolat, Uğurcan Çakır, Zeki Çelik, Nazım Sangare, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Merih Demiral, Ozan Kabak, Mert Çetin, Umut Meraş, Ömer Bayram, Hasan Ali Kaldırım,Cengiz Ünder, Deniz Türüç, Efecan Karaca, Yusuf Yazıcı, Emre Belözoğlu, Mahmut Tekdemir, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, Hakan Çalhanoğlu, İrfan Can Kahveci, Emre Kılınç, Burak Yılmaz, Cenk Tosun, Enes Ünal”
Bence 3-4-3 oynaması gereken milli takım. Merih, çağlar, mert, kaan, ozan gibi stoperlerimiz var. bu kadar iyi stoperden olabildiğince çok yararlanmamız lazım. Zeki lille'de 3-4-3'ün sağ beki olarak oynuyor zaten. Sol bekte hasan ali veya umut iş görür. Ortada oynayabilirse emre lazım. Yanına okay veya mahmut oynamalı. Emre oynayamazsa o işi irfancan da yapabilir. Ama irfancan defiansif olarak emreden geride bu yüzden emre yaşına rağmen ilk tercih olmalı. İleri üçlüde Yusuf yine lille'de 3-4-3'te ileri üçlünün sağ kanadı olarak oynuyor zaten. Forvette cenk ve burak dışında alternatif yok. Enes yeterli değil. Ahmed kutucu as takımla denenebilir. Sol kanatta cengiz ünder oynamalı eğer cengiz sakatsa hakan çalhanoğlu oynayabilir. Cengiz sakat değilse yusufa da alternatif olabilir. Bu sistemin tek sıkıntısı sol kanatta oynayacak cengiz'in solak olması. Bence andorra maçında bir denenebilir.
son zamanlarda sempatisi ciddi şekilde artmış takımımız.

kadro yenilenip, canını dişine takan futbolcularla oynayınca kaybetsende kazansanda millet arkanda duruyor.
euro 2020'ye gitmeye hak kazanmış takım.
Kafadan 10 sene stoper sıkıntısı yaşamayacak takım.

(bkz:Çağlar Söyüncü)
(bkz:Merih demiral)
17 kasım 2019 andorra türkiye maçı kadrosunda değişiklikler yapmış takım.

Emre Belözoğlu, Burak Yılmaz, Cengiz Ünder, Cenk Tosun, Çağlar Söyüncü, Efecan Karaca, İrfan Can Kahveci, Mahmut Tekdemir ve Mert Günok aday kadrodan çıkarıldı.

Bu futbolcuların yerine ise Ümit Milli Takımımızın Andorra maçı aday kadrosuna davet edilen Ahmed Kutucu, Berkay Özcan, Güven Yalçın ve Mert Müldür A Milli Takım'a alındı.
Euro 2020'de a grubunda İtalya ve İsviçre ile eşleşmiş takım.
euro 2020'de a grubunda italya, galler ve isviçre ile eşleşmiş takım.