cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

türkiye 1. futbol ligi 1988-1989 sezonu

 • 103 golle şampiyon olduğumuz unutulmaz sezon.


  ----- alıntı -----


  1988-89 sezonunun son haftasına girilirken Todor Veselinoviç'in çalıştırdığı Fenerbahçe şampiyonluğu garantilemişti. Efsane sezonun son maçına çıkılırken Fenerbahçe'nin 99 golü bulunuyordu ve bu sayı lig tarihi için bir rekor niteliğindeydi. Son maçta amaç 100 golü geçerek tarihe altın harflerle yazılmaktı. Maç Sarıyer ile Kadıköy'de oynandı ve Fenerbahçe, Turan Sofuoğlu'nun attığı 100. gol ve daha sonrasında Aykut Kocaman'ın iki, Hasan Vezirci'nin bir golüyle maçtan 4-3 galip ayrılarak 103 gol ile lig tarihinin bir sezonda en fazla gol atan takımı ünvanı ile tarihe geçti.


  ----- alıntı -----
  benimle yaşıt bir şampiyonluk başarısıdır bu. tam 103 gol atılan bir sezon, rakiplerini dize getiren bir fenerbahçe ve oynadığı oyundan keyif alan, taraftarına keyif veren bir fenerbahçe imiş.


  her nasıl olduysa bu kadronun gol kralı olan aykut kocaman ilerleyen zamanda gol yemeyelim atarsak atarız anlayışına sahip bir teknik adama dönüştü inanması zor geliyor.


  keşke o günleri seyredebilseydik.
  Türkiye Lig tarihinin en fazla gol atarak şampiyonu olduğumuz yıl. Yazılarda ve videolarda bahsedilen konudur : Fenerbahçe kötü giden sezonlardan sonra 103 golle rekor kırıp şampiyon oluyor.


  Senden yeni bir şey istemiyoruz Kanarya, o eski günlerine dön yeter.
  lacisozluk lacisozluk