lağım çukurudur.

eğer şampiyonlukta bir avantaj elde etmek istiyorsanız medyayı da düzgün yönetmeniz gerekir. eğer bunu yapamazsanız maalesef türkiye'de işler yolunda gitmeyebiliyor. galatasaray ise yıllardır medyayı mükemmel bir şekilde yönetiyor.

fenerbahçe yönetimi maalesef medya hakkında hiçbir şey yapmıyor. sadece taraftarın gücü var sosyal medyada. o da kendi emeğimizle zaten.

yago gibileri olmasa hiç çekilmezdi.
son 10 sezonda planlı bir şekilde fenerbahçemizi hedef almaktan imtina etmeyen kalemşörleriyle karaktersizliklerini ortaya koyan oluşum.
bazı malum kanalların tek olayı bu. yarışta dahi bile olmasak saldırmaktan geri kalmıyorlar, mürekkebine tükürdüklerim.
Fenerbahçeliler şampiyon da olsa başarısız da olsa en çok reaksiyon veren camia. Galatasaraylılar başarıda, Beşiktaşlılar ise arada sırada reaksiyon verir.

Bu yüzden fenerbahçe üzerine gidebilmek daha kolaydır. Ayrıca toplumda yaratılan fenerbahçe düşmanlığı da ilgi çeker, diğer takım taraftarları tarafından.

Fenerbahçe yalnız bırakılmaya çalışılıyor, Fenerbahçeliler yalnız hissetsin diye uğraşılıyor. Ama unuttukları bir şey var fenerbahçeliler bu hareketleriyle kenetleniyor ve bu şekilde her zamankinden güçlü oluyor.
fenerbahçe aleyhine fazla mesai yapan medya. iki gündür daha da belirginleşti bu. önce gökhan dinç haluk yürekli ikilisi bizim transferleri nasıl yaptığımızı anlamadıklarını söyleyip şaibe ima etti. sonra wolsfburg'un marcel tisserand transferinin maliyetini kamuyla paylaşmadığı için almanya futbol federasyonu'ndan ceza alacağı haberleri çıktı (hiçbir almanca kaynak yok hepsi türkçe kaynaklar :DD). sonra ömer faruk beyaz'la ilgili sürekli haber ortaya atılmaya başladı(*). şimdi de yine gökhan dinç tarafından transfer yasağı alacağımız söyleniyor. (bkz: #31154)

bütün bu saydıklarım iki günde oldu üstelik.

işin daha kötü tarafı rakipler de inanıyor bu masala. salak mısınız siz evladım? xd ulan kap açıklamasına niye inanmıyorsunuz? ciddi ciddi el altından para verdiğimizi mi düşünüyorsunuz? el altından para vermenin ne denli riskli ve zor olduğunu ve futbolcuların bunu kabul etme ihtimalinin çok düşük olduğunu neden anlamıyorsunuz? olm vallahi ne salak adamlarsınız siz ya. üzülüyorum aq. rakip diye verilenlere bak bize.

neyse ocakta free zickernagel çekelim de biraz daha ağlayın. xd
İyi de olsa kötü de olsak en çok fenerbahçeyi konuşmayı seven güruhtur. Sebebi de belli, çünkü fenerbahçe satar. Rakipler şampiyonluğa oynarken de önlerine değil arkalarındaki fenerbahçeyi konuşur, ligde lider olduğumuzda da en çok bizi konuşur.

Bir ülkede bütün rakiplerin yenmek istediği bir takım varsa, işte o takım o ligin büyüğüdür. Bundan yola çıkarak en çok bizim konuşulmamamız hayatın doğal sonucudur xd

Medyaya gelince fenerbahçeye karşı kamuoyu algısı oluşturmaya çalışmaktan başka işleri yoktur çünkü haluk yürekli de gökhan dinç de kendi camialarinin Ahmet ercanlar'ı yani fanboylarıdır.

Medyada fenerbahçeli gazetecilere ambargo uygulanmakta, bu sayede fetönün yapıları ve satılık tipler rahat rahat yalan haberler yapabilmektedir.

Sorun şu, bizim kulüp bunlara neden tepki göstermiyor. Tek tek çıkıp bunlara hak ettikleri cevabı vermelidir. Hak ettikleri değer bu çünkü. Yalan söylüyorlar, yalanlar sayesinde reyting kasıyorlar, fakat Borsada işlem gören bir şirket hakkında asılsız iddialar atmanın bir bedeli olmalı.
fenerbahçe futbol takımının transfer yapmadığı sıralarda (bütçe, borç vb. meseleler sıkça konuşulurken) kadın voleybol takımının transfer ettiği bianka busa haberini "bu nasıl küçülme" başlığıyla veren medyadır. bianka busa kendi çapında iyi bir oyuncudur, beklentileri de aşan bir performansı var şu sıra ama kelsey robinson gibi dünyanın en pahalı smaçöründen vazgeçip yerine ekonomik bir smaçör transfer eden ve başka yabancı almayıp küçülmeye giden branşı sanki devasa para harcıyormuş gibi göstermekteki amaç nedir? aklıma iki seçenek geliyor. bu yazıyı yazanların voleybol cahili olması ki yüksek ihtimal. ikinci seçenekse amatör branşları kapatın, oradaki parayı futbola aktarın ,transfer yapın diye twitter'da kendilerince yönetime baskı kuran futbol taraftarını daha da kışkırtmak. bu da yüksek ihtimal.
Malum camia yalakalığı yapan fenerbahçe düşmanlığından beslenen medya ben size bir örnek vereyim misal;

Geçen hafta 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçında kayserili futbolcuların oyunu soğutmasını dillerine pelesenk edip hafta boyunca bunları konuşmuşlardır oysa fenerbahçeden yatarak puan koparan konya ve hatay takımlarına tek bir söz bile söylememişlerdir.

Çok objektif dediğiniz uğur meleke'de şunu söylüyor;
"Artık oyunu soğutanlara karşı futbolda mertlik hareketi başlatılmalı."

Aynen çok objektif futbol yorumcuları var.

Bu kokuşmuş sistemin en kirli parçası ülkemizdeki spor medyasıdır geçen sezon zorlu sezon zorlu sezon diye diye fenerbahçeyi dak dak delisi edenler fenerbahçe ; alanya trabzon ankaragücü kayseri ve göztepe maçlarında doğranırken yine üç maymunu oynamıştır.