Alman tabanlı futbol bilgileri, transfer haberleri, kulüplerin haberleri, maçları ve sonuçlarını gösteren web sitesi.

IVW'ye göre, en çok ziyaret edilen 25 Alman sitesinden biri ve kicker.de'den sonra en büyük spor sitesidir.
tüm oyuncuların piyasa değerinin düştüğü site.
haber linki: https://www.transfermarkt.com.tr/korona-transfermarkt-tum-piyasa-deerlerini-duurdu-global-eksi-9-milyar-euro-/view/news/358361
"Korona: Transfermarkt tüm piyasa değerlerini düşürdü - Global eksi 9 milyar €


Dünyada yaşanan Koronavirüs salgının orta ve uzun vadede futbol için doğuracağı sonuçlar şu an için öngörülemeyecek durumda. Ancak daha şimdiden net bir şekilde şu gerçek daha şimdiden gözler önüne sürüldü: Güncel kriz nedeniyle krizin öncesine göre dünyada ekonomik imkanlar çok daha kısıtlı hale geldi. Transfermarkt, bu özel ve istisnai durumu günümüz şartlarında değerlendirmesi sonucunda dünya genelinde tüm profesyonel liglerde yer alan futbolcuların piyasa değerini düşürmeye kararlaştırıldı. 1998 yılında veya daha sonra doğmuş futbolcuların piyasa değeri ise düşüyor. Bunun sonucunda dünya çapında futbol piyasası toplamda 9.22 milyar Euro değer kaybetmiş oldu."
(bkz: #24915)

Asiri objektif bir admine sahip web sitesi. Xd
Yalniz bildigim kadariyla bu degerleri turkler degil almanlar belirliyor yine. Yani adminler rambo okan olsa bile oyuncu degerlerinde etkileri yok. Yine de daha iyi bilen bir arkadas varsa bilgilendirirse sevinirim.