fenerbahçe'nin galatasaray'a sıkça yaptığı eylem.
bu mantalite fenerbahçe'ye orta/uzun vadede zarar vermiştir. örneğin alper potuk. galatasaray kapa bildirmişti ve akşamında biz almıştık. 7 milyon euro vermiştik galatasaray'ın 4,5 verdiği alper'e.
taraftar gazı almak için birebir çözümdür aynı zamanda.
Amerika ile sscb arasındaki uzay yarışına benzer bir hareket.
Bu yarış iki ülkeyi de ekonomik olarak bitirmiştir. Sscb'yi ise tümden yok etmiştir. Sidik yarışı böyle birsey işte. Bizi de sscb gibi yok olma eşiğine getirdi. Artık bizi istemeyen kimsenin peşinde koşmak gerekir.
Fenerbahce'nin talip oldugu oyuncuyu rakipleriyle dalga gecercesine almasiyla ortaya cikan kavram. Gs taraftari ise yedigi her calimdan sonra fb'ye giden oyuncunun kariyerini hic ettigini ve kendilerini secenlerin ise zirve yaptigini soyler. Emre akbaba denilen kronik sakat oyuncuyu elimizden kaptiklarini soyleyip kahkaha atiyorlardi, buyrun alttaki linkte guzel bir kahkaha malzemesi var.
Bakın bu bir dramdır!
Vedat muruqi, miroslav stoch harici kârlı çıktığımızı hatırlamadığım rezillik. Sırf Rakibin talip diye bir oyuncunun ederinin üzerinde ödeme yapıp sonra da sevinmek hakikaten ilginç bir psikoloji. Madem 9 lira bütçen var, git 9 liralık topçu al. Ne diye kazıklanıyor, sonra da neyini kutluyorsun ki? Rakibin gidiyor aynısını 4.5 liraya alıyor.
bu sene itibariyle artık nefret getiren muhabbet. büyük takım taraftarlarının ergen gibi ota boka transfer çalımı muamelesi yapması kabak tadı verdi artık. alakalı alakasız her futbolcuya yapılmaya başlandı. bir de bu muhabbetler yüzünden futbolculara gereksiz misyonlar yüklenmeye başlıyor. allah akıl fikir versin ne diyelim.
Komisyoncuların taraftarları uyutma kılıfı. Mesela sözde bir transfer çalımı ayağına tete adında ne idüğü belirsiz bir adamın yedi ceddi, menajeri ve türkiye'deki komisyoncusu zengin oldu.