Sözlükte eksikliği hissedilen bir uygulama bence.

Bazı yazarlarımız kişi ya da futbolcu ya da maç başlıklarını ardı ardına açmayı tercih edebilirler haklılar da. Fakat frame'i sıkıntıya sokuyor. Mesela Fenerbahçe kürek takımının bütün sporcularını arka arkaya açayım- ki bir ara aklımda yapacağım- frame'i işgal etmek anlamı taşıyacaktır. Diğer başlıklar 3. 4. Sayfalara kadar gerileyecek.

Çözüm yolu olarak;

a) yazar tematik olarak kullanacaksa sözlüğü, yazmaya başlamadan evvel profilden tematik mod şeklinde bir butonu seçer, sonrasında yazdıkları en son sayfaya düşer. Son sayfaya düşen bu girdiler random olarak her gündem sekmesine bastığımızda ilk sayfaya düşer bu sayede tematik modda yazan yazarlar da mağdur olmazlar.

b) başlığı açarken konu sekmesine geldiğinde kanal sayısının fazlalığı bir başka çözüm olabilir. Gündem, sporcu, geçmiş maçlar, basketbol, voleybol gibi gibi. Bu şekilde sekmeler olursa gündem başlığı çok fazla işgal edilmemiş olur.

Başka düşüncesi önerisi olanlar varsa eklesinlrr, geliştirelim sözlüğü.
çok mantıklı bulduğum öneri. sözlüğü zenginleştirmek amacıyla buraya patır patır entry giresim geliyor bu şekilde ve sol frame'in anasını ağlatacağımdan çekiniyorum açıkçası. 'nın önerisine administrasyondan bir feedback gelirse sevinirim.
Tematik mod fikrine şiddetle katılmakla birlikte, bu uygulama aşağıdaki faydaları doğuracaktır;

-Maç günleri geldiğinde; maç gündeminden uzaklaşmadan, o büyülü atmosfere rahatlıkla girmemizi sağlayacak,

-İçerisinde bulunduğumuz/bulunacağımız gün ile alakalı, yıl dönümleri ile ilgili tarihsel bilgi süreçleri aksamadan göz önünde olacak,

-sözlükteki doldurulması gereken başlıklara gündemi etkilemeden giriş(entry) yapılarak data seti eklemesi sağlanabilecek,

-dahası sözlükte oluşturulması gereken başlıklar rahatlıkla oluşturulabilecektir.

-son olarak herhangi bir sebepten ötürü konusu açılan, tartışılan, gündem yapılması mevzu bahis olan maç dışı başlıklar arada kaynamayacaktır.Son olarak başlık kategorilerine; gündem, tarihsel bilgi, yıl dönümü, futbol, basketbol, voleybol, atletizm (koşu, çekiç atma, uzun atlama, vs. hepsi bu kategoride değerlendirilebilir), f1, bisiklet, Amerikan futbolu, beyzbol, satranç, kürek, yelken, boks, tenis, masa tenisi, yüzme, veteran (spor dünyasına ve/veya kulübe mal olmuş efsanevi isimler bu kategoride kabul edilebilir), gibi kategori eklemeleri yapılabilir.
(bkz: #17999)

daha önce de belirttiğim gibi eğer art arda başlıklar açılırsa ben eski başlıkları öne atacağım. yani bugün 25-30 tane yeni başlık açılmış art arda, sözlüğün gelişimi açısından önemli bu başlıklar. dolayısıyla başlık açma işlemini kısıtlamak yerine eski başlıkları öne atmak daha mantıklı.

14-15 tane başlığı öne attım şimdi. daha güzel görünüyor sol frame. şimdilik moderatörlük yetkilerimi kullanarak bu kadar yapabiliyorum, tematik mod gelene kadar böyle idare ederiz.
eğer bir sürü başlık açmak isteyen olursa bana mesaj atabilir. tabi bu sözlüğün ölü olduğu zamanlarda yapılsa daha iyi olur, gece 2 sonrası gibi. ya da en kötü ihtimalle 23:00 sonrası. 100 başlık açma 30-40 dk civarı sürer tahminimce. benim eski başlıkları öne atmam da 10 dk sürer, maksimum 1 saatte hallederiz 100 küsür başlık açılsa bile.
Yeni gelecek guncellemelerle sozlugumuze eklenecrgini dusundugum ozellik.
Sozluk yazarlarimiz tum mac basliklarini veya diger konularda seri basliklar acmak isteyecektir. Mumkunse guncellemeler gelene kadar bekleyelim. Sonra rahatca kullaniriz bu ozelligi.