Sadece futbolcu için değil teknik direktör için de olması gereken durum.

Hatırlarsınız, bundan bir kaç ay önce fatih terim "artık futbolcunun geçmişine değil, geleceğine yatırım yapmalıyız" tarzı bir laf söylemişti. Bana göre Çok haklı bir tespitte bulunmuştu. Fakat bence futbolumuzun en büyük sorunlarından bir diğeride zamanı geçmiş teknik direktörler ve bunu tartışmaya başlamak.

Mesela ülkemizin zamanında en başarılı teknik direktörleri fatih terim ve Şenol Güneş'ti. zaman ilerledi, futbol değişti ama bu adamlar gram ilerlemedi. 20 - 25 sene önceki anlayışlarını devam ettiriyorlar. Tabii bunun sonucunda sürekli madara olup dönüyoruz. Fakat bazı taraftarlar ve medya mensupları tarafından eleştirilmesi düşünülemez ve teklif dahi edilemez seviyesinde. Geçmişte kazandıkları yüzünden laf bile söyletmiyorlar.

Bize karşı söylediklerinden dolayı eleştirdiğimiz çağdaş atan, Galatasaray'ı yendikleri bir maçtan sonra, taktiksel amaçlarını, varyasyon değişiklikleri anlatırken, ünlü türk düşünürü fatih terim ise aynı maç sonunda, hakem, bireysel hatalar, önümüzdeki maçlara bakacağız tarzı sözler söylemişti.

Anlamamız gereken geçmişte olan geçmişte kaldı. O günlerde yaşamaya devam edersek bugünü batırıyoruz.