Serbest stil 125 kiloda mindere çıkan, Türk güreşinin yaşayan efsanesi. Biraz önce biten maçta Rus rakibini 9-2 yenerek 8. kez Avrupa şampiyonu oldu. 1 Olimpiyat ve 2 dünya şampiyonluğu var. 2016'da ilk maçta sakatlık yaşayıp farkla öndeyken maçı kaybedip elenmişti. O şampiyonayı saymazsak katıldığı tüm büyükler Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon oldu.

Maça gelirsek 6-2 öndeyken çirkef Rus rakibi tarafından kafa ve tokat atılarak darp edildi adeta. Rakibi 3 tane üst üste ihtar puanı cezası alırken skor 9-2'ye geldi ve maç da üç ihtar cezası ile 1.9 saniye kala bitirildi.
instagram hesabına baktığımda çok fazla siyasi içerik gördüğüm profesyonel güreşçi. umarım minderde örnek aldığı hemşerisi ve büyüğü hamza'yı diğer konularda örnek almaz ve ileride siyaset batağına bulaşmaz. pırıl pırıl gençler yetiştirmesi ve sempatisini yitirmemesi dileğiyle.

Avrupa güreş tarihinde serbest stilde en fazla Avrupa şampiyonu olan güreşçi.
Tokyo öncesi aktif sporcularımız içinde Olimpiyat altını bulunan tek isim. TSİ 5:30 gibi mindere çıkacak. Altın alamadığı bir senaryo başarısızlık demektir. Geçen senenin başında sakatlanmıştı ve erteleme olmasaydı Oyunları büyük bir ihtimal kaçıracaktı. Ancak şu an formda ve ezeli rakibi Gürcü Geno'yu ilk turda geçip ardından rahat şampiyon olduğu bir Avrupa Şampiyonası sonrası Tokyo'ya geldi.

Finale kadar yolu açık. Geno ile finalde karşılaşacaklar. Sert rakip diyebileceğimiz Rus ve İranlı, Gürcü'nün yolunda. Taha'nın yolu oldukça temiz. Gürcü'den daha az yorularak final görecektir. İnşallah sürpriz olur ve Gürcü final göremez ve daha az stresli final izleriz.
Amerikalı rakibine 8-0 kaybederek final şansını kaybetmiş.

Çok büyük fiyasko. Repesaj için bekleyecek.
Repesaja kaldı. Bugün çeyrek finalde yenildiği 2000'li Amerikan'ı turnuvadan birkaç ay önce duymuş, klasik ABD şişirmesi demiş ve Taha'nın kendisiyle oyun hamuru gibi oynayacağını iddia etmiştim. Amerika'nın çok şeyler beklediği yıldız olacağını düşündüğü isim anlaşılan o kadar da boş değilmiş.
serbest stil 125kg repesaj maçında Kırgız rakibi Aiaal Lazarev’i 4-0 mağlup ederek bronz madalya maçına çıkma hakkı kazanmış Milli güreşçimiz.
tokyo 2020'de Erkekler Serbest Stil 125 kg'da Moğolistan'dan Lkhagvagerel Munkhtur'u 5-0 yenerek bronz madalya kazanmış milli güreşçimiz.