kesinlikle ayrı bir başlığı hak ettiğini düşündüğüm rezalettir.

türkler tarafından oldukça ilgiyle karşılanan bir lig olan süper lig'in sosyal medya hesabı yoktur. mesela epl, fransa ligi, bundesliga gibi liglerin hepsinin youtube ve twitter hesabı var. instagram kullanmadığım için insta hesapları var mı bilmiyorum ama twitter ve youtube bile yeterli tek başına.

üstelik süper lig özetleri de youtube'a yüklenmiyor ya, inanılır gibi değil. oysaki yapılması gereken şey, özetlerin süper lig youtube hesabına yüklenmesi ve youtube ve twitter gibi mecralarda süper lig'le ilgili içerik üretilmesi. fakat böyle şeyler göremiyoruz maalesef.

ligimizi pazarlamakta inanılmaz kötüyüz gerçekten.
çok büyük eksikliktir. ligimizin yozlaşmışlığının, kötü yönetildiği gibi pazarlanamadığının da göstergesidir.
Her hafta komik bir şeyin yaşandığı dünyanın en acayip liginin büyük eksikliğidir. Hafif nüktedan, evrensel mizaha aşina bir hesap büyük ilgi toplayabilir gerçekten sosyal medyada.
Maçları Patates tarlalarında oynanılan bir lig için belki son ihtiyaçlardan biridir. Hatta olmaması ligin marka değeri için daha iyidir.
yahu bu ülkede yoğun kar yağışı altında beyaz formayla sahaya çıkarttılar bir takımı, sosyal medya hesabı olsa ne olur olmasa ne olur ?

haftalardır milyon euroluk futbolcuların oyun alanını, bizim lisede maç yaptığımız toprak saha kıvamında bir zemine dönüştürülen ligde, sosyal medya hesabı olsa ne olur olmasa ne olur ?

hakem raporundaki cibiliyetsiz ifadesinin ciddiyetsiz diye değiştirildiği, fakat doğru düzgün gündem bile olmayan bir ligde sosyal medya hesabı olsa ne olur olmasa ne olur ?

kısaca, bu ligde futbol oynanmıyori oynatacak kişilerin futbolla işi olmuyor ki medya ekibi olmasının önemi olsun.
maç özetlerinin bile 2/3'ü tartışmalı pozisyonlardan oluştuğu bir lig için normal olandır.