Henüz kesin bir şey olmadığı için bir iddia olarak tanımlamak gerekiyor.

Peki bu başlığı neden açtım?

Sınırlı seyirci almak istiyoruz dedikten sonra kısıtlama kararı çıkartılan, yabancı sayısını azaltacağız dedikten sonra bilakis artışa izin verilen, kısaca ne söylese aksine şahit olduğumuz TFF başkanı ceketsiz Özdemir, geçenlerde küme düşme kesin olacak demişti.

Kaynak

Yani buna hazırlanın, pandemi şartları geçen sezona göre çok daha ağır durumdayken, küme düşmenin kaldırılmayacağını sadece ceketsiz Özdemir söyleyebilir. Xd
(bkz:geliyor gelmekte olan)

bence süper lig format değişikliğine gitmeli.

24 takım, ikiye bölünüp on ikişer olarak ayrılmak üzere son 10 sezondaki başarılarına göre iki gruba ayrılır ve bu iki grubun eşit güçteki takımlardan oluşması sağlanır. böylelikle elimizde nur topu gibi 12 takımlı iki lig olur. şimdi diyeceksiniz ki "başakşehir 7 yıllık mq xd" tabii ki buna da çözümümüz var efendim. 2010-13 ibb devreye girer bu durumda.

12 takımlı her iki ligin de ilk iki sırası play-off'a kalır. böylelikle 4 takımlı play-off oynanır. süper final 2012 gibi bir play-off'tan bahsediyorum. tabii buraya takımlar kaç puan toplamışsa o kadar puanla gelir. veya yarıya da bölünebilir.

böylelikle şampiyon süper final'de belirlenir. nasıl fikir xd? nihat özdemir'in alacağı herhangi bir karardan veya üreteceği herhangi bir fikirden çok daha geçerli bence.
Hani bundan seneler önce bir reklam vardı. LeBron James kendi potası altından üçlükleri arka arkaya atar, murat muratHanoğlu abimizde "yok artık LeBron James" diye haykırırdı. İzninizle ben bu sözü Türkiye futbol federasyonuna uyarlamak istiyorum.

(bkz:yok artık tff)
Bence 48 takımla oynansın. Haftada 3 maç izleriz. Bir dahaki sezon da 96 takım olsun. Futbolcular statta uyusunlar ve her gün maç yapsınlar.