on dokuzuncu süper lig, yirmi sekizinci türkiye şampiyonluğunu aldığımız sezondur.

sezon öncesinde bayağı ümitsiz giriş yapmıştık diye hatırlıyorum ben. galatasaray, ekonomik açıdan bayağı iyiydi. kadroları da çok iyiydi. önceki sezon(*) çeyrek final oynamışlardı şl'de. süper lig'de şampiyon olmuşlardı. 2013-14 sezonundaysa üst üste 3. şampiyonluklarına doğru gidiyorlardı. bir de camia olarak bayağı nefret ediyorlardı bizden, malum 3 temmuz sürecinden dolayı.

her neyse. işte o galatasaray'a karşı şampiyon olmuştuk. aslında her şey güzel gidiyordu fakat ersun yanal, ağustos 2014'te gönderilmişti. aziz yıldırım, bu kulübe verebileceği zararların hepsini verdi.

edit: yahu yapmayın. tamam rakiplerin iç karışıklığı olabilir ama sadece o yüzden şampiyon olmadık. dile kolay 74 puan toplamışız ve son haftalarda şampiyonluğu garantilediğimiz için rehavete kapılıp puan kayıpları da yaptık biz. bunları da göz önünde bulundurmak lazım.

iddia ediyorum, ersun yanal kalsaydı 4. yıldızı takardık. bence de ersun hoca çok iyi bir hoca değil ama oynattığı futbol, taraftarın benimsediği bir futboldu ve kadro kalitesi yüksek kadrolar iş yapıyordu.

aziz yıldırım, ersun yanal'ı göndererek adeta fenerbahçe'nin ayağına sıkmıştır.
ersun yanal gönderilmeseydi o kadronun üzerine yapılacak takviyelerle geleceğimiz nasıl olurdu acaba? minimum 2 şampiyonluğumuz daha olurdu diye düşünüyorum.
rakiplerimizin kendi kendisini yemesinden dolayı kazandığımız beleş şampiyonluğun sezonu.

ersun yanal gönderilmeseydi de başka bir şampiyonluk alamazdı. kendisinin taktik bilgisini önceki sezon gördük zaten.

edit: biraz abartılı bir entry girmişim. evet ersun yanal kalsaydı muhtemelen 2014-2015 sezonunda şampiyon olurduk. kadromuz o kadar kaliteliydi ki ismail kartal gibi kötü bir hocayla bile iyi kötü şampiyonluk mücadelesi vermiştik. bu yüzden "4. yıldızı alırdık" yorumu doğrudur. ama eninde sonunda ersun yanal da patlayacaktı. demeye çalıştığım kalsaydı da ersun yanal'la iyi bir geleceğimiz olmayacaktı.

peki gönderilmesi doğru muydu? belki. ama gönderdiysen yerine ismail kartal'ı değil daha yetkin bir teknik direktör getirmeni beklerim. bu yüzden aziz yıldırım bu konuda hatalıdır.

edit 2: güzel ve kariyerli kadroyu herkes iyi oynatır. "iyi kadrolarla başarılı" cevabını kabul etmiyorum. ayriyeten ersun yanal'a ikinci bir şans verildi de. sonucunu hep beraber gördük. dolayısıyla artık bu konuları bu kadar tartışmak bana mantıksız geliyor. fenerbahçe'nin geleceği eski ve başarısız hocaların vizyonunda değil yeni ve istekli hocaların vizyonunda yükselecektir.

süper lig tarihinin en dominant şampiyonluğu.

teşekkürler Ersun Yanal, bir kez daha..
#39499 kesinlikle imzamı atarım. Rakipler çıkmaza girdiği için rahat şampiyon olduk o sezon. Bence ersun yanal'la devam etseydik ertesi senede şampiyon olurduk. Ersun yanal çok süper bir hoca olduğundan değil tabi. İsmail kartal çok kötü hocaydı. Bu sezonun en özel maçı şüphesiz kadıköy'deki beşiktaş derbisiydi. Cüneyt çakır' ın yaptığı operasyona rağmen oynadığımız futboldan ve sahadaki fenerbahçe'den gurur duymuştum. O sezonun fenerbahçe formalarına gelecek olursak; bence son derece kötü bir çubuklu forma vardı. Çubukların arası sansürlenmiş gibi ilginç bir görüntü vardı. Taraftarın gücü adıyla çıkan lacivert alternatif forma ise çok güzeldi. Hala giyerim.