57 kiloda mindere çıkan serbest stil güreşçimiz. Olimpik sporlarda en sevdiğim sporcularımızdan olup has adamımdır. Atak ve istekli güreşir, mayonun hakkını verir. Az önce Rus rakibini 6-5 yenerek 2019'dan sonra ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu.

Büyüklerde, 2017 yılında kazandığı Avrupa üçüncülüğü, 2020'de Avrupa ikinciliği ile 2018'de dünya üçüncülüğü ve 2019'da dünya ikinciliği var. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılım hakkını ilk kota veren organizasyon olan 2019 Dünya Şampiyonası'nda kazanmıştı. Rio'dan sonraki ikinci tecrübesi olacak. Hem sıkletinin hem de Türkiye'nin en ciddi madalya adaylarından.
Tokyo 2020'de ilk maçında kendi seviyesinin bariz altında olan İranlı rakibine 3-2 kaybetti ve İranlı'nın yarı finalde Rus'a toslamasıyla Olimpiyat Oyunları'na veda etti.

Bu Olimpiyatlar'da yaşadığım en büyük hayal kırıklığı, net. Her zaman atak güreşini övdüğüm adam maç boyunca sanki zorla getirilmiş gibi baştan savma bir mücadele ortaya koydu. Büyük bir rezillik bu yaşattığı.

Ayrıca daha önce yakındığım kura şanssızlığını da iliklerine kadar yaşadı. Her ne kadar bizim seviyemizde olmasa da İranlı'nın ilk turda karşımıza çıkması, ardından Moğol-Ermeni gibi sıkletin tehlikeli iki sporcusunun maçının galibinin gelecek olması ve yarı finalde sıkletin favorisi Rus'un bekliyor olması seri başı olan sporcumuz için büyük talihsizlik.