Fenerbahçe futbol takımı için 2010-20 arasındaki kırılma sezonu olmuştur. Bir yıl önce tarihin en erken şampiyonluğunu ilan eden takımın hocası kovulmuş , takımın eksiklerini kapatmak yerine 10 numara inadı yüzünden sisteme uymayan diego ribas alınmıştır.
Sezon başladıktan sonra iyisiyle kötüsüyle ismail kartal yönetimindeki takım şampiyonluk potasındaydı. Bu sefer akla hayale gelmeyecek bir şey oldu ve takım otobüsümüz kurşunlandı. Böyle bir olay yaşanmışken ligden çekilmeyip , gereken tepkiyi gösteremeyen eski yönetime de selam olsun.
Kurşunlanma olayı fenerbahçe değil malum takımın başına gelmiş olsa muhtemelen liglere ara verilir, failler kısa sürede bulunur, takıma psikolojik destek için devlet büyükleri araya girer ve hakem atamaları bile özenle yapılırdı.

Bizim başımıza geldiği için failler aranmadı bile, yeri gelince taştır o taş denildi, kurşun izi imalı tshirtler yapıldı, maçların ertelenmesi gündeme bile gelmedi ve zaten şımarıklığı yüzünden ligde gereken puanları alamayan takım bu olaydan sonra kafa olarak ligi bitirmiş oldu.

Aziz Yıldırım'ın en aciz sezonu olmuştur. İlk 12 yılındaki aziz Yıldırım olsa o ligi oynatmazdı faili bulunmadan.