sözlüğün kalitesini düşüren yazar davranışlarını yazmak için açılan başlık.

("yeşil sahalarda görmek istemediğimiz hareketler" tabirinden yola çıkarak bu şekilde açtım başlığı. daha uygun bir başlık düşünürseniz düzeltirsiniz sevgili moderatörler.)

şahsi fikrimce, en başta maç günü için açılan başlıkların ilk entrysinde maçın saati ve yayıncısının yazılmaması geliyor. tabi maç saati eğer bilinmiyorsa problem değil. atıyorum kura yeni çekilmiştir maç da 3 ay sonra oynanacaktır. o maç için başlık açmak da gerekiyordur ama bilmiyoruzdur saatini o zaman problem değil ama aynı gün ya da 2 gün sonra oynanacak maçın saati ve yayıncısı bellidir. o yüzden o bilgiyi yazmak şart. çünkü okur ilk iş o entry'e bakacaktır maç bilgisi için. ayrıca mümkünse maçın diğer bilgileri de yazılmalı. hangi hafta maçı olduğu belirtilmeli.

bir diğer önemli kötü davranış ise twitter'dan ya da oradan buradan emojili yazıları kopyalayıp emojili entry girmek. emoji sözlüğün dostu değil. daha sonraları o emojilerin soru işaretlerine döndüğünü gördüm. bunun önüne geçmek için emojileri ayıklayıp yapıştırmak lazım.

aklıma şimdilik bu ikisi geldi. eminim sizlerin de sözlük formatına uymayan, ya da sözlük deneyiminize zarar verdiğini düşündüğünüz yazar alışkanlıkları vardır. onları yazarsanız iyi olur. madem buraya gelip bir şeyler okuyoruz ya da yazıyoruz kurallar dahilinde yapalım. derli toplu olsun sözlük.