yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

san siroac milan'ın maçlarını yaptığı stadın adı.

(bkz:giuseppe meazza)
la scala olarak da bilinen, italyan ve dünya futbolunun gladyatörler arenası. 80 bin kapasitelidir. 1926'da hizmete girmiş, 1940'ların sonundan itibaren inter'in beleşe konmasıyla iki milano takımına ev sahipliği yapmaya başlamış, 1954-55 gibi ikinci kat tribünleri inşa edilmiş, 1990 dünya kupası öncesinde son kez revizyondan geçirilip üstü kapatılmış olan büyülü mekan.

şampiyonlar ligi deyince aklıma hala ilk bu stadın silüeti gelir. Milano'nun epey dışındadır, ama şehrin gelişmiş ulaşım ağıyla rahatça ulaşılabilir. dışarıdan da, içeriden de aşırı heybetli bir yapıdır. bizim mabedi, san siro'nun küçültülmüş haline benzetirim yıllardır.

https://www.google.com.tr/search?q=san+siro+stadyumu&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjXrbnd2tDnAhXO2aQKHbqxBSUQ_AUoAnoECBQQBA&biw=1366&bih=623#imgrc=qSD5wiyLRUs4IM
----- alıntı -----
1926'da açılan Milano'nun ünlü San Siro Stadı'nın yıkımı için resmi başvuruların tamamlandığı belirtiliyor. Milan ve Inter kulüpleri stadın yıkımı ile birlikte 60 bin kişilik yine ortaklaşa bir stadyum inşa etmeyi planlıyor.
----- alıntı -----