Türkiye futbol liglerinin en köklü ekiplerinden, samsun ilinin spor kulübü.

Uzun bir süredir süper lige hasret bir haldeler. Bu sezon çok yaklaştılar. Camia olarak sevmesem de süper lig'dir bulunması elzem olan ekiplerden. Bu sezon 1. Ligde bitime kendi adlarına 5 maçları kaldı ve 5/5 yaparlarsa direkt çıkıyorlar. Belki Giresunspor / adana demirspor arasında oynanacak maça göre daha azı bile yetebilir ve ligi zirvede tamamlayabilirler.

Herhalde Ertuğrul sağlam ile iki yılda iki lig birden atlamış olacaklar. Gerçi pandemi sebebiyle liglere ara verilince o esnada lider oldukları için yükseltildi ama olsun.

Büdüt: yaklaşık 24 saat sonra gelen edit, menemen deplasmanında 1 puanı 95. Dakikada kurtardı Samsunspor ve adanademirspor'a büyük bir fırsat vermiş oldu. Artık ipler ads'nin elinde. Eğer kalan maçlarını kazanırsa lige çıkar.

Öte yandan ads Giresunspor maçı olacağı için oradan gelecek her sonuç Samsunspor kazandığı takdirde işine yarayacak elbette. Işler daha da kızıştı.
son maçlarını kazanmalarına karşın, diğer rakipleri giresunspor ve adana demirspor ile aynı puanda olmalarına karşın süper lige normal sezonda yükselmeyi başaramadılar.

play off maçlarına katılacak bu sebeple ve ilk rakibi altınordu fk.

bu moral bozukluğu ile play-off'a giren bir takım buradan ayaklanabilir mi ? göreceğiz.