bir vakitten sonra alex'in hususi tercümanı haline gelmiştir.

bence kulübün profesyonel çalışanları olarak sporcuların hayatlarına çok fazla girmemeli. eminim alex bunu talep istemiştir çünkü alex'in, samet güzel'i çok sevdiğini biliyoruz. fakat bu şekilde olduğunda yani profesyonel, takımı değil de oyuncunun çıkarlarını düşünme noktasına geldiğinde kulüp içerisinde krizlerin çıkması kaçınılmaz oluyor, zira kulüp içerisindeki bazı konuşmaların sızdırılmayacağının da garantisi hiçbir zaman olmaz. bunu samet güzel özelinde söylemiyorum yani böyle davranmıştır demiyorum, sadece çalışan, kimin çalışanı olduğunu bilmeli. öbür türlü maaşını kulüp değil oyuncunun kendisi ödemeli.

yine de kendisinin şu an kulüp içerisinde olmasını isterdim, çünkü enerjisi yüksekti, gol sevinçlerinde nasıl yerinden fırladığını hala hatırlarım. kulübede böyle enerjilere her zaman ihtiyaç var.
Ne kadar iyi bir tercümandır bilemiyorum, fakat iyi bir tercümansa kesinlikle kulube geri kazandırılmalı. Enerjisi, aidiyet ruhu inanılmaz yüksek ve kulup tercümanlığı konusunda çok tecrübeli. Jesus gibi aksi bir adama gerektiğinde konuşmaları kibarlaştırabilecek bir tercüman çok daha iyi olur. Hem de futbolcular, fenerbahçe taraftarının neler hissetiğini kendisi üzerinden görür.