yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

rock müzik dinleyen sözlükçülerPink Floyd, Queen, Dire Straits, Black Sabbath, Deep Purple, Rainbow, Dio, Led Zeppelin dinleyen yazarlardır.
Heavy metal dinleyen birisi olarak dahil olduğum hede.
Bir rock dinleyicisi olarak söylüyorum ki, muazzam bir şey rock dinlemek. Her bir sanatçı ve şarkı kendi hikayesiyle birlikte var olur. Emin olun herhangi bir grup ya da şarkıyı araştırdığınızda altından muazzam hikayeler çıkacaktır. Ayrıca bu müzik stili muazzam güzelliktedir. Her dinlediğinizde kendinizden geçerken bulursunuz kendinizi, tam da şu an benim dinlediğim ve kendimi kaybettiğim gibi. Bu yüzden değil midir kıraç 'ın yarattığı 100.yil şarkısını dinlediğimizde kendimizden geçmemiz? Kısacası rock ile ilişkili her şey güzeldir ahali.
Bonus:Walk of Life: Dire Straits
Bir süredir ciddi miktarda Anadolu rock dinliyorum. Bizim 1964-1980 arası dönemde dünya standartlarında müzik yapan gruplarımız varmış. FAVORİLERİM CEM KARACA'NIN YOKSULLUK KADER OLAMAZ ALBÜMÜ VE BARIŞ MANÇO'NUN SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI ALBÜMÜ. Yabancı Rock şarkıları dinleyen herkese 1964-1980 arası Anadolu rock da dinlemesini öneririm. Favori şarkılarım:
Cem Karaca - Sevdan Beni

Barış manço - Dönence
Erkin Koray - Hor görme garibi(ilk Türk heavy metal şarkısı)

Erkin Koray - mesafeler
Moğollar - dağ ve çocuk
Selda bağcan - ince ince bir kar yağar
Ersen ve dadaşlar - Bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm
Hardal - tüm şarkıları