Bir rock dinleyicisi olarak söylüyorum ki, muazzam bir şey rock dinlemek. Her bir sanatçı ve şarkı kendi hikayesiyle birlikte var olur. Emin olun herhangi bir grup ya da şarkıyı araştırdığınızda altından muazzam hikayeler çıkacaktır. Ayrıca bu müzik stili muazzam güzelliktedir. Her dinlediğinizde kendinizden geçerken bulursunuz kendinizi, tam da şu an benim dinlediğim ve kendimi kaybettiğim gibi. Bu yüzden değil midir kıraç 'ın yarattığı 100.yil şarkısını dinlediğimizde kendimizden geçmemiz? Kısacası rock ile ilişkili her şey güzeldir ahali.
Bonus:Walk of Life: Dire Straits
Bir süredir ciddi miktarda Anadolu rock dinliyorum. Bizim 1964-1980 arası dönemde dünya standartlarında müzik yapan gruplarımız varmış. FAVORİLERİM CEM KARACA'NIN YOKSULLUK KADER OLAMAZ ALBÜMÜ VE BARIŞ MANÇO'NUN SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI ALBÜMÜ. Yabancı Rock şarkıları dinleyen herkese 1964-1980 arası Anadolu rock da dinlemesini öneririm. Favori şarkılarım:
Cem Karaca - Sevdan Beni

Barış manço - Dönence
Erkin Koray - Hor görme garibi(ilk Türk heavy metal şarkısı)

Erkin Koray - mesafeler
Moğollar - dağ ve çocuk
Selda bağcan - ince ince bir kar yağar
Ersen ve dadaşlar - Bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm
Hardal - tüm şarkıları
Yabancılar;
(bkz: Nirvana)
(bkz: pink floyd)
(bkz: pearl jam)
(bkz: guns n roses)
(bkz: linkin park)

Yerliler;
(bkz: duman)
(bkz: cem karaca)
(bkz: bulutsuzluk özlemi)
(bkz: mor ve ötesi)
(bkz: barış akarsu)
(bkz: kargo)
(bkz: şebnem ferah)


Rock müzik dinleyicisi çok şanslıdır. Hem yerli hem de yabancı her türden çok kaliteli rock eserleri mevcut. Bu kadar kaliteli ve zengin içerikli bir müzik türü daha yoktur. Yukarida yazdıklarım sadece benim dinlediklerim. Benim dinlemediğim çok kaliteli rock grupları ve sanatçıları var.

Rock müzik candır.