beşiktaş'ın eski futbolcusu. Atom Karınca lakabıyla anılırdı.
sivasspor ile bu sezon şampiyonluk yarışı verip üzerine de dikkat çekici bir oyun oynattırmıştır.
Beşiktaş'ın efsane futbolcusudur.

Ama gel görki Beşiktaş'a ligde puan vermez. Karakter sahibidir.
türk futbolunun virüslerinden biri. aslında virüs çok kibar bir tabir oldu, türk futbolunun sistemine yerleşmiş kanser hücrelerinden birini görmek istiyorsanız bu adama bakın. en önemli skill'leri şunlar:

her maçtan sonra hakemlere sallamak,
eldeki kadrodan hiçbir zaman memnun olmamak,
sorunu kendisi dışında herkeste görmek,
türk futboluna ve bulunduğu takıma değer katamamak.

beyefendi maccabi maçından sonra buyurmuş, oyuncularımla gurur duyuyorum demiş. bunu dediği maçta ise kendi takımının çeyreği bütçesine kurulmuş 10-11 yerli ile oynayan takıma evinde 1-0 dan 1-2 mağlup oldu. yanlış anlaşılmasın maçı 3-0, 4-0 kazanmadı. hiç de iyi oynamadı üstüne üstlük. karşısındaki takım sezonun en kötü maçını oynamış, teknik direktörü 0-0'a çıkmış, ama sen evinde 1-2 yeniliyorsun ve oyuncularınla gurur duyuyorsun. bu ezik zihniyet her zaman kaybetmeye mahkumdur. rıza çalımbay türk futbolu galaksisinde küçük bir yer tutabilir ama yaptığı her hareketle de mide bulandırır. yazık.
beyefendiliği fenerbahçe maçlarından önce çok iyi hazırlandık, fenerbahçe'yi yeneceğiz demeçleri ile her fenerbahçe maçından sonra hakemlere salladığı 1-2 günlük ara kadar süren teknik direktör.
twitter


mütemadiyen ağlayan teknik direktör. tamam ya anladık en mağdur sensin, en kötü takım senin elinde ya tamam. vallahi sıktı her hafta şikayetçi olmalar.

bu mantaliteye sahip olan birisinin başarılı olması çok zor. çünkü sen zaten baştan kaybetmişsin.