Red Bull Holding'de Spor ve Futbol Gelişim Direktörlüğünden resmen ayrılmış olan dahi.
Kulüp içinde karışık bir ortam olduğunu gerekçe göstererek schalke’nin teklifini geri çeviren alman futbol adamı.
twitter


Olası bir fenerbahçe teklifinde kulüp içindeki karışıklığa şahit olursa ne gibi bir tepki verir çok merak ediyorum .(*)
Bugün Twitter'da adına hashtag başlatılan hoca.

Öncelikle kendisi çok ama çok iyi bir eğitimci. Yani kendisi futbolcu egitmekte ve sistem inşa etmekte adeta uzman.

Peki adını duyunca sarılan FB kitlesi hani gelmez de gelse 3 ay sonra bu TD değil demeyecek mi? Diyecek. Çünkü kendisi kurucu bir TD, yarışmacı yönünden önce oyun oluşturmak peşinde. Sonrasında yarışma hedefi var. Kazandığı Lig kupası RB Salzburg dışında yok. Başarıyı bununla ölçüyoruz değil mi? Hee o zaman bizim için doğru isim değil.( Bana göre hemen gelsin) bielsa da mesela kurucu bir TD, taktik deha denilenlerden. Ama o da teneke bağlanarak gönderilir. Çünkü Ali Koç vizyonu buymuş. Bir kurucu td'ye kendimizi teslim edip en az 3 sene arkasında duracak gücü yokmuş. Cocu'yu gördük, sabredemedi. Erol'un arkasında duramadı, ersun'u bile sahiplenmedi.

O sebeple ragnick gibi önünde gelişim için uzun bir zaman bekleyen hocaya sabrı en başta bu taraftar vermeyecek, adım gibi biliyorum. Bugün gelsin kesin sampiyonluk Nisan'da gelir kafasındaki ergen kitle, transferlerle sampiyonluk geldiğini zannetmek sebebiyle bu sezon şampiyonluk kaçırdık unutulmasın ve bu ergen kitle Ralf hoca gelse istifa etsin diyecek de ilk kitle.
Ralf ragnick bizim için doğru tercih veya değil , onu bilemem .

Fakat bu seviyede bir teknik direktör lokomotiv moskova’ya gidiyorsa taraftarın yönetime karşı tavır alması normaldir . Demek ki kulüp profiliniz ne olursa olsun belirli düzeyde bir hoca getirebiliyorsunuz .

Fenerbahçe lokomotiv moskov’a ile pekala rekabet edebilir. Tabi ki mali olarak bizden daha iyiler ancak karşınızda bir everton - benitez örneği yok .