twitter'da #ZinckernagelFenere etiketiyle türkiye gündemine giren topçu. bu etikete yazanların yüzde 99'u futbolcuyu bugün tanımıyorsa ben de neyim :)
Frey ve zajc gibi kazıkları kulübe sokan çakma scout fm'ci tayfanın son ürünü. Oyuncu iyidir kötüdür onu bilemem tabi, çünkü izlemedim.
Fenerbahçe taraftarını sosyal medya üzerinden yönetmenin ne kadar kolay olduğunu bir kez daha gösteren olaya özne olan futbolcu. Siz ne zaman norveç ligi izler oldunuz takımdaşlarım?
fenerbahçe taraftarının akıllanmayacağını gösteren milyonlarca futbolcudan sadece bir tanesi. daha elimizde birkaç hafta öncesine ait ismail coulibaly gibi taze bir örnek varken bu oyuncu için yangın çıkarmanın manası ne anlamak mümkün değil. söylentilere göre kulübün haberi varmış zaten. sen şimdi böyle tag'ler açarak baskı yaparsan karşı tarafın elini güçlendirirsin. ismail de gs'ye 1,5m euro civarı bir bonservisle gidecekken karşı taraf bu ilgiyi görünce 7 milyon euro bonservis istedi yanlış hatırlamıyorsam. oyuncu da rest çekti zaten.

zinckernagel'in 3 aylık sözleşmesi kalmış. alabileceğimiz bir futbolcu fakat zaten bu oyuncuyu kulübümüz izlemiştir. bazı yorumları okudum; kendisine açık alan topçusu diyorlar. doğru mudur bilmem zira izlemedim fakat bu oyuncu gerçekten böyleyse ve millet sırf akımdan dolayı bunları yazıyorsa kulüp fena kazık yiyecek (tabii kulüp dinlerse bunları). şu ihtimal düşünülüyor mu sayın sosyal medya taraftarlarımız tarafından bilmiyorum.

neyse umarım kulüp taraftarı dinlemez ve kendi kararını kendisi verir. zaten yönetimin taraftarı dinleyeceğini düşünmüyorum.
dün gece valerenga karşısında takımının ikinci golünü atarak 19 maçta 14 gol 17 asiste ulaşmış, maçın yıldızı seçilmiştir. bodo en yakın takipçisinin 15 puan önünde ligi götürmekte. bodo özelinde onu thor'un öz torunu ya da the new michael laudrup olarak lanse etmek mümkün; lakin, bodo'nun ön alan hareketliliğiyle bizim erol hoca yönetimindeki iki aylık ön alan durağanlığımızı kıyaslayınca, olası bir transferin ne kadar büyük bir risk taşıdığını söylemek gerek. çok daha garanti oyunculara ihtiyacımız olan bir sezondayız. sakatlığı olsa da perotti riskine girmek, şu aşamada zinckernagel'den daha verimli bir hamle gibi görünüyor. zira, sağlıklı bir perotti, kendini çizgiye hapsetmez, 3. bölgede gezerek oynar, orta sahada gustavo ve sosa ile gireceği pas diyaloglarıyla samatta, valencia ve hatta thiam gibi ceza sahasına dikine koşular yapabilen oyunculara yaratıcı pozisyonlar hazırlar.
Çok makul bir kumar. Eğer tutarsa 5-10 milyon euro'ya okuturuz, Ha tutmadı kaybedeceğimiz 1-2 milyon euro.

Fakat beni endişeye düşüren mental açıdan güçlü olup olmadığı. kadrodışı kaldığında küsecekse gelmemeli. Bir takımın yıldızıyken daha büyük bir takımda dahi olsa rotasyona düşmek mental açıdan zordur. Bir diğer mental zorluk ise ilk defa Iskandinavya'nın dışına çıkacak olması. Yeni ve çok farklı bir kültüre adaptasyon ve yalnızlık hissi her daim zordur.

Tabii ki oyuncuyu hiç birimiz izlemedik fakat klasik iskandinav tarzı fiziğiyle oynayan oyuncular şimdiye kadar bizim ligde iş yaptılar. Oyuna dinamizm getirir ve oradaki istatistiğinin yarısına yakınını yaparsa taraftarın sevgilisi olur. Zaten niyeyse bizim ülkede iskandinav stereo tipine karşı pozitif ayrımcılık yapılıyor. Belki adaptasyon konusunda bu pozitif ayrımcılık kendisine belli oranda yardımcı olacaktır.

Garry yollanacaksa ondan daha verimli olmaması da çok zor bir iş bunu da unutmamak lazım.
devre arası için anlaştığımız söylenen kanat oyuncusu. umarım gerçekleşir transferi.
Bize net bir sağ kanat oyuncusu gerekiyor eğer ferdi sol kanatta süre almayacaksa.yani sağ kanatta iş yapmazsa. O zaman Philip o eksiği kapatabilir belki. Bonservissiz gelecek olması eğer gelirse büyük bir artı bizim için.