tarihin en büyük yalanı olan, ffp ile ilgili bir söylem.

belki galatasaray için geçerli olabilir, onların uefa ile yaptıklar ffp anlaşmasının detaylarını tam olarak bilmiyorum fakat bizim için koca bir yalan bu. bizim bonservisle işimiz yok. sattığın kadar al kuralı bizim için geçerli değil. bizim için geçerli olan ffp kuralı denk hesap açığı. yani maaş bonservis kiralık ücretlerinin denge içinde olması ve zararının belli bir noktayı geçmemesi.

hâl böyleyken irfan can'ın alınmasını isteyen taraftarlarımızı anlamıyorum. tamam, ne güzel fiyat yükselttik işte. galatasaray bugün alsa en az 8 milyon euro artı bir iki oyuncu bayacak. istediğimiz olmadı mı? oldu. ee, o zaman irfan için daha ne uğraşıyoruz?

tamam galatasaray'a gitmesini istemem ama fenerbahçe'nin de ihtiyacı yok irfan'a. savunma katkısı yok, istikrarsız, ozan'ın ikamesi asla olamayacak bir topçu. bir de bu kadar yüksek bonservis verilen bir türk topçunun iyi oynama ihtimali de azalıyor.

ya en kötü ihtimalle kulübün kasasında kalır bu para. bak orada diagne örneği var, adamlar harcayamayacaktı fakat harcadı. kazık da bir yerlerine girdi afedersiniz. irfan için aynısının bize olmayacağı ne malum? ki olacak da muhtemelen.

itibar edilmemesi gereken söylem. bizim için geçerli değil.
Anlamadığım mantık.

Velev ki söylendiği gibi bir sonraki transfer döneminde, vedat'ın transferinden arta kalan bonservis gelirini kullanamayacağız, eee bu bizim sonumuz olacakmış gibi bir yaklaşım var ben anlamıyorum. Biz sat, kazandığının hepsini sat yaparak mı borçları eritecegiz. Olması gereken 3'e alacak, 10'a satacak,sonra gene 3'e alacak. Bizim mecburiyetimiz bu. Ama transferle mutlu olan bir kitle var maalesef.

2hafta mesut da Mesut denildi, o geldi hemen tüketildi. Hemen irfan, hemen santrafor... İşimiz iş.