Fenerbahçe spor kulübü atletizm çekiç atma sporcusudur. Son dünya ve avrupa şampiyonasında final atmıştır. 2019 dünya üniversiteler oyunları'nda altın madalya kazanmıştır. 2020 tokyo olimpiyatlarına kota almıştır. Olimpiyat oyunlarında kendisinden final bekliyorum en iyi derecesi 77.50'u olimpiyat hazırlık sürecinde 79-80 bandına çekecektir. İyi bir yarış geçirdiği takdirde olimpiyatlarda madalya almaması içten bile değildir
Tokyo 2020'de elemede attığı 63.63 ile hem serisinde hem de genelde açık ara en kötü atışla sonuncu olan çekiççimiz. Tabii ki bunun sebebi organizasyona sayılı gün kala yaşadığı ciddi kasık sakatlığı. Olimpiyat'a katılmak için ameliyat olmaması gerekiyordu ve bu acı ile yarıştı ancak ilk hakkındaki atışından sonra devam edemedi. Sağlıklı bir Özkan sadece finale kalmakla yetinmez finalde de ilk 8'e girip ekstra üç atışı daha görürdü. Büyük talihsizlik.

1994 doğumlu, daha genç sayılır. 40'a merdiven dayayan insanların da madalya için mücadele ettiği bir branşta 30 yaşında da çok iyi bir Olimpiyat performansı verebilir. Paris'te madalya yarışına gireceğini umuyorum.