sırp tenisçi. 16 grand slam kazanmıştır. 2010'lu yılların tartışmasız en başarılı tenisçisidir.

big 3 arasında mental gücü en üst seviyede olandır.
covid-19 pozitif çıkan sporcu!!! kendisinin ve ailesinin aşı, federer hakkında yaptığı söylemler nedeniyle kendisine olan antipatim iyice arttı. ne kadar iyi olursa olsun, isterse federer'den 2 kat daha fazla grand slam kazansın asla bir federer ve nadal kadar saygı göremeyecektir.
erkekler tenisinde 3 büyüklerin hepsinin kariyerleri tamamlandığında djokovic hem nadal'dan hem de federer'den önde olacak gibi görünüyor.

şöyle bir netice çıkabilir ortaya:
- en çok grand slam kazanan, en çok masters kazanan, en çok finals kazanan, hem nadal'ı, hem federer'i en çok yenen, kendi zamanında top 10 oyuncularını en yüksek yüzdeyle yenen.
yani adam kendini gelmiş geçmiş en iyi sporcu tartışması içine bile sokabilir bunları gerçekleştirirse çünkü oynadığı branşta sadece kendi döneminin değil tarihin en iyi oyuncularına karşı üstünlük kurmak apayrı bir başarı olur.

tavırları, bakışları, embesil babası ayrı hikaye olsa da saygıyı hakeden bir sporcu kendisi
ABD Açık'ta, kaybettiği oyunun ardından sinirlenip vurduğu topun hakeme isabet etmesinden dolayı turnuvadan diskalifiye edilmiş tenisçi.
İlk defa duydum hakeme top geldi diye diskalifiye edilen tenisçi.

Evveliyatı var mı yoksa kasıt var mı bilmiyorum ama çok garip geldi. Sanki hakem biraz şova kaçmış ama görüntüleri de görmek gerek.

T:diskalifiye olan tenisçi. xd

Büdüt : görüntüleri izledim tamamen bir kaza bu. Kural kitabında var mı bilmem ama ağır bir karar olmuş.