Teknik direktör

Doğum: 20.08.1971
Uyruk: Hırvatistan
Dinamo zagreb'in yollarini ayirdigi teknik direktor.
Zagreb yonetimine buyuk tepki var su an taraftarlardan. Kendisi genc agirlikli kadro ile sahaya cikan, dinamo zagreb'e cag aglatan, sampiyonlar ligi'nde atalanta'ya 4 atan bir teknik direktor. Hatta bizi de 2018-2019 sezonunda avrupa ligi'nde 4-1 yenmisti eze eze hem de.
99 macta 71 galibiyet 13 beraberlik 15 maglubiyet almistir. Puan ortalamasi 2.30dur. 48 yasinda ve genc bir teknik direktor. Gelisime cok acik. Ali koc'un vizyonuna uyan bir teknik direktor. Yani ali koc'un secime girerken soz verdigi vizyona uyan bir teknik direktor desek daha dogru olur.
https://twitter.com/dinamo_turkey/status/1250787450198392834?s=19
Bu verdigim link dinamo zagrebli bir turk taraftara ait bir twitter sayfasi. Kendisi hocayi ozetlemis. Bircok oyuncuyu sifirdan yaratmis. Tam bizim istedigimiz tarzda. Altyapidaki genclerden de kazanabilecegimiz gencler olabilir belki.
Yonetime karismamakla beraber kendisini fenerbahce'de gormek isterim. Ama altini ciziyorum: yonetime karismamakla beraber! Fenerbahce icin hayirlisi ne ise o olsun.
Kesinlikle doğru teknik direktör. Ayrıca ömer faruk beyaz, ferdi kadıoğlu, melih bostan gibi genç yetenekleri güvenle emanet edebileceğimiz bir hoca. İyi bir hocaya emanet etmezsek ömer faruk beyazın elimizde yok olacağını düşünüyordum. Erol buluttan iyi olduğu da kesin. Balkanlar insanı Fenerbahçemiz de tutuyor umarım gelir.
Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan tip teknik direktör sınıfına uygun bir hoca gibi.
Fakat

- medyası yok, olmayacak da.

- sabır gösterilmesi gerek, buna ne yönetimin ne de taraftarın olduğunu sanmıyorum.
-Maddiyat beklentisi olduğunu sanmıyorum. Olumlu bu durum bizim için.
- kariyer/reputation eksik gibi. Cocu bile o kariyere itin götüne sokuldu.
- uyruk Hırvat. En azından Sırp değil çünkü her başarısız sonuçtan sonra Ahmet Çakar'ın Sırplarla ilgili yarım saatlik vaazı gözümün önüne geldi neredeyse.
- yabancı dil bilgisi önemli en azından İngilizceye hakimiyet önemli.
- iletişim yönü önemli özellikle bizim ülkede çok mühim. Paratoner görevi görebilecek yapısı var mı incelenmeli. Çünkü Zagrep oranın tek büyük takımı her sene şampiyon oluyor. Orada bu işler daha kolay bize göre.
- 2 senelik şampiyon olamama durumunda arkasında durulabilir mi ? İmkansıza yakın.

Bu şartlara bakınca yönetimin aklına bile gelmez.
kulüpten gönderilmesi ile bazı taraftarlar dinamo zagreb'i tutmayı bırakmış lol. ''dinamo_turkey'' isimli twitter hesabının çevirisine göre bazı taraftar tepkileri:

“Tam bir mafyalık! Uzun süre sonra yoğun bir maratona girdik, ve bunu yok ettiniz. Taraftarlara ihtiyacınız yok, iyi şanslar.”

''Bu karar için tebrikler, 50 yıl sonra bahar yaşatan, nihayetinde bir vizyon kazandıran adamla yollarımızı ayrıdınız. Jurcic başa gelebilir, böylece aptallar liginde top oynayabiliriz. Üyelik kartımı yakacağım ve beni bir daha görmeyeceksiniz.”

“Harika bir hikayeyi bitirdiğiniz için teşekkür ederiz.”

“Umarım yeni yapacağınız o s**tiğimin stadyumunu doldurabilirsiniz, çünkü artık ben buralarda olmayacağım.”
Hırvat basınına verdiği röportajda "Türkiye'de Fenerbahçe'de göreve başlayacağınız yönündeki iddialar hakkında ne söylersiniz? sorusuna yanıt veren Bjelica, "Türk gazeteciler bana Fenerbahçe taraftarlarının takımın başına geçmemi istediğini söylüyorlar. Ancak kulüpten kimseyle temas etmedim şimdiye kadar. Fenerbahçe'ye gidip gitmeyeceğim haliyle varsayım üzerine bir soru. Suudi Arabistan, BAE, Katar, Çin veya ABD'de çalışmak istemiyorum. Amacım Avrupa'da iyi bir kulüpte çalışmak. Futboldan zevk almak istiyorum. Önceliğim para değil. Duygu istiyorum. Arap ülkelerinde bu yok. O yüzden geleceğimle ilgili acele karar vermeyeceğim. Zaten şu anda futbol ortamı yok. 1 Ağustos'a kadar bir takımla anlaşacağıma inanıyorum." diye konuştu.
Fenerbahçe yönetimi Pellegrini ve bjelica arasında bir karar vermelidir erol falan yaramaz. Bir iki nokta transfer ile ikisininde başarılı olacağına inanıyorum.