ahatlı doğumlu efsane halterci.

23 Ocak 1967 tarihinde doğmuş, 18 Kasım 2017 tarihinde vefat etmiştir.

yapıca ufak tefek ancak çok güçlü olması nedeniyle Cep Herkülü lakabını almıştır.
vefatının üçüncü yıl dönümünde Edirnekapı Mezarlığı'ndaki kabri başında anılmış efsane.
Türk spor tarihinin en başarılı sporcusudur. Tüm zamanların en iyi haltercisi olarak kabul edilir. Türkiye adına 3 Olimpiyat (1988, 1992, 1996) şampiyonluğu, 5 Dünya (1989, 1991, 1993, 1994, 1995) şampiyonluğu ve 4 Avrupa (1988, 1989, 1994, 1995) şampiyonluğu ile 1992'de ikinciliği ile 2000'de üçüncülüğü bulunmaktadır.

Naim'in Türk Milli Takımı'na geçmeden önce Bulgaristan adına kazandığı 2 Dünya ve 3 Avrupa şampiyonluğu ile birer tane de ikincilikleri bulunmaktadır.

Aslında Halil Mutlu'nun da kendisi ile aynı sayıda Olimpiyat ve Dünya şampiyonluğu ile daha fazla Avrupa şampiyonluğu ve dünya şampiyonası madalyası bulunmaktadır. Ancak Naim öncesi dönemde Türk halterinin yok denecek kadar az madalyasının bulunması, güreş dışında alınan ilk olimpiyat altınının Naim'den gelmesi, kendi kilosunun üç katından fazla ağırlık kaldıran ilk halterci olması, toplamda 46 dünya rekoru kırmış olması, 1988 Seul Olimpiyatları'nda 6 olimpiyat ve 9 dünya rekoru kırması, defalarca dünyanın en iyi haltercisi/sporcusu seçilmesi, ilk dünya rekorunu 15 yaşında kırması ve Bulgaristan'ın Sovyet boykotuna uyarak katılmadığı 1984 Olimpiyatları'ndan kısa bir süre sonra sıkletinde altın madalya kazanan sporcudan yaklaşık 30 kilo fazla kaldırması gibi detaylar benim gözümde Naim'i öne çıkarmaktadır.
Huzur içinde uyu efsane!
bugün dördüncü ölüm yıldönümü olan cep herkülü.

Kendisini saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.
türk spor tarihinin tartışmasız en büyük sporcusu 40 yaş üstü naim'in toplum üzerindeki etkisine tanık olmuştur; futbolda tokatlandığımız basketbolun geçerli spordan sayılmadığı sadece güreş ve halterde görüntü verdiğimiz yıllar, naim'in halter kaldıracağı zamanlarda sokakta insan bulunmazdı tekmili birden evlere kapanır naim'in podyuma çıkmasını beklerdi, naim sırası geldiğinde sürekli ağırlık yükselterek diğerlerinin 3 kaldırış hakkının bitmesini beklerdi zamanı geldiğinde naim ilk kaldırış için emin adımlarla podyuma çıkar önce ağır ağır ellerine magnezyum tozu sürer sonra barın başına gelirdi barı tutar üç defa kaküllerine üfler ve kaldırışına başlardı işte o an zaman durur fakirlikten beli kırılmış yolları çamurlu ayakkabısı delik türk halkı kendini gerçekleştirirdi evde çığlık atanlar ağlayanlar birbirlerine sarılanlar... naim 90lı yılların çimentosuydu sevinciydi moraliydi mekanı cennet olsun.