sene başı kampını takip ettiğim kadar en iyi en formda oyuncumuz gibiydi. hatta bence audi cup'ın en iyi oyuncusuydu. ne oldu ya bu çocuk?
98'li olduğunu öğrenince şaşırdığım futbolcumuz.

ben bu çocuğu baya baya 17-18 yaşında sanıyordum. nisanda 22 olacakmış meğerse!
Neden forma şansı bulamadığını anlamadığım oyuncumuz. Sezon başı hazırlık döneminde fena değildi.
Her topa kayan futbolcu. Ayakta duramıyor pek. Mücadele seviyesi de yüksek. Fakat çok yetenekli değil sanki.
pas oyunu oynayabilme konusunda ve isabetli orta açabilme konusunda isla'dan daha iyi olsa da defansif aksiyonlarda isla'nın oldukça gerisinde. arkaya adam kaçırma, 1v1 pozisyonlarda isla tecrübesi ile önde duruyor. üstelik murat sağlam daha genç olmasına rağmen isla daha fazla bindirme yapıyor. bu da pozisyon bilgisinden kaynaklanıyor.
Mücadele seviyesi yüksek , futbolcu kumaşı eksik ve birazda fiziği yetersiz zaten gelecek vaat etse Alman piyasasında kacırmazlardı
Mevcut ve potansiyel yetenekleri zayıf olan futbolcumuzdur. “Joker yedek” kategorisinde yer almaktadır.
Türkçe bilmiyor, türk kültürünü bilmiyor, türkiye hakkında herhangi bir fikri yok. Bu şartlarda türkiye de olmasının tek mantıklı açıklaması almanların işlerine yaramayacağını düşünüyor olması. Trabzona kitlemeye çalışan bir menajerin gazıyla bize kitlenen bir çöp işte bu çocuk. Sene başında bunu alacağımıza bursaspor'dan muhammet sarıkaya'yı almaya uğraşsak hem vizyona uyardık hem de başakşehir'e kaptırmamış olurduk. 2-3 yıl sonra muhammet için milyonlar dökmeyiz umarım.